MMA PLNajnowszeBez kategoriiPierwsze gale MMA w Polsce odwołane z powodu koronawirusa

Pierwsze gale MMA w Polsce odwołane z powodu koronawirusa

Epidemia koronawirusa oddziałuje coraz mocniej na różne aspekty naszego życia, w tym również sport. W Polsce z tego powodu odwołano już przynajmniej dwie gale MMA.

Pierwsze gale MMA w Polsce odwołane z powodu koronawirusa
Foto: KSW

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Główny Inspektorat Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

14 marca w Hali OSiR w Wągorwcu miała odbyć się gala Slugfest 18. Organizatorze poinformowali właśnie o przeniesieniu wydarzenia na późniejszy termin – maj-czerwiec.

“Szanowni Państwo,

w związku z:
– obecną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19
– prośbą burmistrza miasta Wągrowca pana Jarosława Berendta o przeniesieniu terminu imprezy gali MMA Slugfest 18 na przełom maja i czerwca
– zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie odwoływania imprez masowych powyżej 1000 osób z 8 marca 2020 r.

Zarząd spółki Sport Produkcja Sp. z.o.o dbając o zdrowie kibiców i zawodników oraz obsługi zgodził się, aby impreza odbyła się w terminie późniejszym.

Pragniemy również poinformować, że wszystkie bilety zachowują ważność.

Jeśli po ogłoszeniu nowego terminu imprezy (maj/czerwiec), termin nie będzie Państwu odpowiadał, zapraszamy do Siłowni Dopamine wraz z ważnym biletem w godzinach otwarcia po zwrot poniesionych kosztów zakupu.

Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość.”

https://www.facebook.com/SlugfestMMA/photos/a.445248942267363/2590406617751574/?type=3&theater

Z kolei 11 kwietnia w hali MOSiR w Puławach planowana była gala MCF 6. Organizacja Madness Cage Fighting poinformowała o odwołaniu gali, a fani którzy zakupili bilety otrzymają zwrot pieniędzy.

Szanowni Państwo,z przykrością informujemy, że ze względu na obecną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się…

Posted by MCF – Madness Cage Fighting on Monday, March 9, 2020

W najbliższym czasie w Polsce ma odbyć się jeszcze sporo większych gal. Jeszcze w marcu planowane są choćby KSW 53, FAME MMA 6 czy FEN 28. Z kolei w kwietniu do Polski z kolejną galą wraca również ACA. W tej sytuacji sytuacja jest bardzo dynamiczna i nie można wykluczyć odwołania tych wydarzeń (bądź organizacji bez udziału publiczności) w najbliższym czasie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis