MMA PLBez kategoriiPierwsze gale MMA w Polsce odwołane z powodu koronawirusa

Pierwsze gale MMA w Polsce odwołane z powodu koronawirusa

Foto: KSW

Epidemia koronawirusa oddziałuje coraz mocniej na różne aspekty naszego życia, w tym również sport. W Polsce z tego powodu odwołano już przynajmniej dwie gale MMA.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Główny Inspektorat Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

14 marca w Hali OSiR w Wągorwcu miała odbyć się gala Slugfest 18. Organizatorze poinformowali właśnie o przeniesieniu wydarzenia na późniejszy termin – maj-czerwiec.

“Szanowni Państwo,

w związku z:
– obecną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19
– prośbą burmistrza miasta Wągrowca pana Jarosława Berendta o przeniesieniu terminu imprezy gali MMA Slugfest 18 na przełom maja i czerwca
– zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie odwoływania imprez masowych powyżej 1000 osób z 8 marca 2020 r.

Zarząd spółki Sport Produkcja Sp. z.o.o dbając o zdrowie kibiców i zawodników oraz obsługi zgodził się, aby impreza odbyła się w terminie późniejszym.

Pragniemy również poinformować, że wszystkie bilety zachowują ważność.

Jeśli po ogłoszeniu nowego terminu imprezy (maj/czerwiec), termin nie będzie Państwu odpowiadał, zapraszamy do Siłowni Dopamine wraz z ważnym biletem w godzinach otwarcia po zwrot poniesionych kosztów zakupu.

Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość.”

Szanowni Państwo, w związku z:- obecną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2…

Opublikowany przez Slugfest Poniedziałek, 9 marca 2020

Z kolei 11 kwietnia w hali MOSiR w Puławach planowana była gala MCF 6. Organizacja Madness Cage Fighting poinformowała o odwołaniu gali, a fani którzy zakupili bilety otrzymają zwrot pieniędzy.

Szanowni Państwo,z przykrością informujemy, że ze względu na obecną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się…

Opublikowany przez MCF – Madness Cage Fighting Poniedziałek, 9 marca 2020

W najbliższym czasie w Polsce ma odbyć się jeszcze sporo większych gal. Jeszcze w marcu planowane są choćby KSW 53, FAME MMA 6 czy FEN 28. Z kolei w kwietniu do Polski z kolejną galą wraca również ACA. W tej sytuacji sytuacja jest bardzo dynamiczna i nie można wykluczyć odwołania tych wydarzeń (bądź organizacji bez udziału publiczności) w najbliższym czasie.