MMA PLNajnowszeProfessional Fighters LeaguePFL przejmuje Bellatora. Powstał wielki konkurent dla UFC!

PFL przejmuje Bellatora. Powstał wielki konkurent dla UFC!

Wielkie przejęcie w świecie MMA. Organizacja PFL przejęła właśnie Bellatora.

PFL przejmuje Bellatora
Foto: PFL MMA

Organizacja Professional Fighters League nabywała większość udziałów w Bellatorze. Dotychczasowy właściciel Paramount zachował zaś mniejszościowy pakiet. Nie ujawniono kwoty transakcji. Założyciel PFL Donn Davis w rozmowie z Financial Times, że umowa ta ma na celu ma stworzenie mocnego rywala dla lidera rynku jakim jest oczywiście UFC.

PFL powstało w 2017 roku. W sierpniu bieżącego roku inwestorzy z Arabii Saudyjskiej “wpompowali” w tę organizację 100 mln dolarów. M.in. dzięki tym środkom możliwa była ta transakcja.

Davis z entuzjazmem podchodzi do nowych możliwości jakie daje umowa.

„To całkowicie zmienia krajobraz światowego MMA z dnia na dzień. Łącząc dwie firmy numer dwa tworzymy współlidera. Połączony roster PFL i Bellatora to obecnie ok. 30% zawodników sklasyfikowanych w TOP 25 na świecie według Fight Matrix. To tyle samo ile ma obecnie UFC.

Bellator MMA nie zniknie z rynku. Dalej będzie funkcjonował pod swoją nazwą wraz z własnymi zasadami. Nastąpią jednak pewne zmiany jak wprowadzenie. Bellator International Champions Series Będzie jednak dzielić się zawodnikami z PFL. Czeka nas więc wiele ekscytujących pojedynków między czołowymi zawodnikami światowego MMA.

Donn Davis zapowiedział już też m.in. organizację wielkiej gali w przyszłym roku, podczas której zmierzą się ze sobą mistrzowie PFL i mistrzowie Bellatora.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis