MMA PLNajnowszeUFCPaulo Costa chce zmierzyć się z byłym mistrzem: Powinien ze mną walczyć

Paulo Costa chce zmierzyć się z byłym mistrzem: Powinien ze mną walczyć

Paulo Costa to czołowy zawodnik wagi średniej UFC, który mimo kilku niepowodzeń wciąż wzbudza ogromne emocje wśród kibiców. Teraz Brazylijczyk przyznał, że chce zmierzyć się z byłym mistrzem w swojej kolejnej walce w oktagonie.

Paulo Costa chce zmierzyć się z byłym mistrzem

Costa swój ostatni pojedynek stoczył na gali UFC 298: Volkanovski vs Topuria, gdzie przegrał po emocjonującym pojedynku z Robertem Whittakerem.

Trzeba przyznać, że mimo rekordu w UFC w postaci sześciu zwycięstw i trzech porażek, Paulo Costa zawsze wychodzi do walk z mocnymi rywalami.

Paulo Costa chce zmierzyć się z byłym mistrzem: Powinien ze mną walczyć

I na takiego właśnie rywala liczy w swoim kolejnym pojedynku. Paulo Costa w podcaście Submission Radio przyznał, że liczy na walkę z byłym mistrzem wagi półśredniej UFC – Kamaru Usmanem.

Nigeryjczyk w swoim ostatnim pojedynku walczył właśnie w kategorii średniej, gdzie przegrał decyzją z Khamzatem Chimaevem. Zdaniem Costy, walka właśnie z Nigeryjczykiem ma wielki sens:

“On także jest po przegranej. Teraz ktoś z nas musi zapisać wygraną w rekordzie. Osiągnął już wszystko w wadze półśredniej, więc myślę, że nadszedł czas. Nie jest już taki młody – ma jakieś 36, 37 lat. Myślę, że nadszedł czas, by przeszedł na dobre do dywizji średniej. Zrobił teraz walkę przeciwko Chimaevowi, czyli Czeczeńskiemu Smakoszowi. Myślę, że ta nasza walka ma sens. Jest potężnym gościem. Ma wielkie umiejętności w parterze, umie w zapasy, ma obalenia i uderzenia. Myślę, że warto zrobić taką walkę i umieścić jednego z nas z powrotem na szczycie.”

A Wy chcecie obejrzeć walkę Paulo Costa vs Kamaru Usman?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis