MMA PLBoksOstre słowa Dariusza Michalczewskiego na temat Artura Szpilki: Kobieta by go na deski położyła!

Ostre słowa Dariusza Michalczewskiego na temat Artura Szpilki: Kobieta by go na deski położyła!

Foto: Artur Szpilka knocked down by Derek Chisora in 2nd round FOT.ZEMANEK /NEWSPIX.PL --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Były mistrz świata kategorii półciężkiej WBO, WBA i IBF Dariusz Michalczewski był gościem ostatniego programu u Andrzeja Kostyry, gdzie jednym z tematów rozmowy był Artur Szpilka.

Szpilka, który co prawda ma za sobą zwycięstwo nad Sergieiem Radczenko odniesione na gali bokserskiej w Łomży, ale wiktora ta nie przynosi mu chluby, bowiem w środowisku ciągle chodzą głosy, że “Szpila” tę walkę na punkty powinien przegrać.

Moce słowa na temat “Szpili” u Andrzeja Kostyry padły natomiast z ust Dariusza Michalczewskiego, który twierdzi, że Szpilka nie nadaje się już do zawodowego boksu, a na deski posłałaby go kobieta – mistrzyni świata Regina Halmich:

“Dla mnie Artur Szpilka jest przykładem tego, czego nie można robić. To jest pełne absurdów: z tym gadaniem, trenowaniem, przewracaniem się. Ja myślę, że na Szpilkę dzisiaj to była taka mistrzyni świata w boksie Regina Halmich. Może by go nie pokonała, może by go nie znokautowała, ale na deski mogłaby go położyć.

Moim zdaniem Artur ma w swoim otoczeniu kogoś, komu musiał zajść za skórę i który wysyła go na takiego Wildera, czy tam jakiegoś Anglika, z którym przegrał. Szpilka musiał komuś zajść za skórę, że go na takie bomby wysyła. On już się do tego nie nadaje. Skoro schodzi do wagi cruiser i jakiś chłopak go trzy razy posyła na deski, to o czym to świadczy? Mam na myśli walkę z Radczenko, której Artur naturalnie nie wygrał.”

Cała rozmowa Andrzeja Kostyry z Dariuszem Michalczewskim poniżej: