MMA PLNajnowszeBez kategoriiOni mają mieć Fedora?

Oni mają mieć Fedora?

hdnet-fights.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Potwierdziły się moje przypuszczenia – póki co nie będzie realnej konkurencji dla UFC w postaci Marka Cubana i jego nowej organizacji. Na polu bitwy oprócz giganta z LV zostaje EliteXC i K1 Hero’s.

Dlaczego tak uważam? Cuban razem ze swoją prawą ręką w MMA, Guy’em Mezgerem, odpowiadał dziś na pytania prasy. Zobacz, o co było tyle hałasu:

 • HDnet Fights to nowa inicjatywa Marka Cubana, planują 24 gale w przeciągu roku, czyli dwie walki na miesiąc (UFC – 1 gala na miesiąc + dodatki, czyli gale poza USA, np. UFC 75, TUF i UFC FN)
 • HDnet Fights będzie wspomagać program “Inside MMA”. Program będzie prowadził Bas Rutten i Kenny Rice (komentatorzy IFL)
 • HDnet Fights ma promować gale własne i współpracować z Art Of War, IFL, IFO, Rings of Fire
 • Mają już zaplanowaną pierwsza samodzielnie promowaną galę, rozpiska wygląda następująco:
  Erik Paulson vs. Jeff Ford
  Justin Eilers vs. Justin Howard
  Freddie Espiricueta vs. Jason House
  Pete Spratt vs. Sammy Morgan
  Sean Salmon vs. Leopoldo Serao
  T.J. Walberger vs. Anthony Lapsley
  Justin McDowell vs. Ivan Jorge
  Joel Traves vs. Sunia Filikitonga
 • Dojdzie jeszcze kilka walk – w sumie ma być ich 10. Wszyscy zawodnicy mają umowe tylko na jedną walkę
 • Fedor Emelianenko – cóż, po prostu złożyli ofertę tak jak UFC (mam wrażenie, że celowo – znakomicie wypromowali swoją inicjatywę na nazwisku Fedora; realnie patrząc na powyższą rozpiskę widzicie tam Fedora? No właśnie – biznes, Panowie, biznes…)
 • Są zainteresowani Joshem Barnettem – na wypadek, gdyby Fedor faktycznie od nich poszedł, chcą mieć kogoś, z kim Fedor mógłby zawalczyć (moim zdaniem jedyna kooperacja Fedora i Josha z HDnet Fights to może być jednorazowy, promocyjny występ za grubą kase; kontrakt jest raczej niemożliwy)
 • Ostatnia ciekawa rzecz na konferencji: Justin Eilers opowiada, dlaczego opuścił MFS: kiedy dostał titileshota z Andreiem Arlovskim Timmah stwierdził, że to on powinien go dostać, obraził się na Eilersa i powiedział, że nie będzie mu pomagał w przygotowaniach. Pozycja Tima była silniejsza w MFS, więc Justin opuścił team Pata Mileticha (Timmah = samiec alfa!)
Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis