MMA PLBabilon MMAOkniński komentuje wygraną Szaflarskiego: Kevin nie ma żadnych obrażeń, a na twarzy przeciwnika… [WIDEO]

Okniński komentuje wygraną Szaflarskiego: Kevin nie ma żadnych obrażeń, a na twarzy przeciwnika… [WIDEO]

Mirosław Okniński na gorąco skomentował walkę wieczoru Babilon MMA 19. Podopieczny trenera Kevin Szaflarski (10-1) wygrał dyskusyjną decyzją sędziów z Filipem Stawowym (7-2). Wielu kibiców nie zgadzało się z werdyktem.

Szaflarski od samego początku po krótkiej wymianie ciosów szukał klinczu. Było dociskanie do siatki i praca kolanami. Kilkukrotnie sędzia przerywał i wznawiał walkę na środku klatki. Już po pierwszych 5-minutach na twarzy Stawowego pojawiły się ślady pojedynku.

Mimo wszystko klincz Szaflarskiego do niczego nie prowadził. Zaraz pojawiło się zmęczenie, a pracy kolanami nie było wcale tak dużo. Stawowy próbował zrywać, lecz nie mógł sobie poradzić z mocnym fizycznie przeciwnikiem. Wydawało się, że w wymianach bokserskich przewagę ma Stawowy, który w ostatniej rundzie zaczął przełamywać przeciwnika. Zabrakło czasu, albo Stawowy ruszył na rywala po prostu za późno.

Okniński komentuje: Stawowy ani razu nie wyszedł spod tej siatki!

Mirosław Okniński skomentował dyskusyjną decyzję sędziów na gali Babilon MMA 19. Była to walka wieczoru pomiędzy Kevinem Szaflarskim (10-1), a Filipem Stawowym (7-2).

Dwie pierwsze rundy według planu wygrane, trzecia runda dopychaniem do siatki i kontrolą. Zauważcie, że Stawowy ani razu nie wyszedł spod tej siatki, może raz (śmiech). Dwie rundy wygrane, w trzeciej Kevin się zmęczył, ale na przykład na twarzy Kevina nie ma żadnych obrażeń, a na twarzy przeciwnika są rozcięcia (…) Nie wiemy jak przewaga stójkowa by wyglądała. Ja uważam, że dwie pierwsze rundy wygrał na pewno Kevin, a trzecią mógł przegrać. Zwycięstwo jest zasłużone. Walka była równa, dwóch dobrych zawodników. Ja przed walką mówiłem, że Stawowy jest dobrym przeciwnikiem i go nie lekceważymy, ale wygra Kevin no i wygrał. Wiadomo jeśli jest równa walka, jakbyśmy przegrali to też bym powiedział ”dwie rundy wygraliśmy” także Stawowy może czuć, że wygrał, bo w trzeciej rundzie był lepszy. Co z tego, że w trzeciej – trzeba było się obudzić w drugiej. To wtedy by wygrał.             

Cała rozmowa poniżej:

Babilon MMA 19 – wyniki:

120 kg: Kevin Szaflarski (10-1) pok. Filip Stawowy (7-2) przez większościową decyzję (29-28, 28-28, 29-28) – eliminator do walki o pas
61 kg: Ekaterina Shakalova (4-1) pok. Róża Gumienna (3-1) przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-25, 30-25)
77 kg: Kamil Kraska (6-1) pok. Mateusz Głuch (8-7) przez TKO (niskie kopnięcie i ciosy), Runda 1
120 kg: Marcin Kalata (2-2) pok. Damian Olszewski (3-4) przez TKO (obrotowy backfist i ciosy w parterze), Runda 2
66 kg: Piotr Kacprzak (4-3) pok. Hubert Lotta (2-2) przez jednogłośną decyzję (29-27, 30-25, 30-25)
66 kg: Karol Kutyła (4-1) pok. Artur Drążek (5-5) przez jednogłośną decyzję (29-27, 30-27, 30-26)
84 kg: Konrad Rusiński (2-0) pok. Mateusz Sosnowski (0-1) przez TKO (ciosy w parterze), Runda 1, 1:31
Grzegorz Rutkowski pok. Kacper Tomaszewski przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 3 – walka pro-am

Zobacz także:

Najman jedzie po Salecie! Widzieliście wywiad przed pożegnalną walką?

Marcin Najman podczas organizowanej przez siebie gali MMA-VIP ma stoczyć swoją ostatnią walkę. Sprawdźcie co “El Testosteron” miał do powiedzenia w rozmowie z MMA.pl.

Niecodzienny trening Najmana! To dobry pomysł?

Wczoraj miał miejsce niecodzienny media trening Marcina Najmana. “El Testosteron” zaprezentował fanom swoje umiejętności, które przygotował na walkę z Szymonem Wrześniem ps. Taxi Złotówa.