MMA PLNajnowszeBez kategoriiNowy (?) gracz na rynku organizacji MMA. Maja asa w rękawie.

Nowy (?) gracz na rynku organizacji MMA. Maja asa w rękawie.

Mistrz HW Pride, Fedor Emelianenko, podpisał kontrakt z nowymi właścicielami M-1. M-1 to organizacja Vadima Finkelsteina? Już nie. Kupiła ją bliżej niesprecyzowana kompania z branży rozrywkowej (może Microsoft!? 😉 ).

Założona 10 lat temu w Rosji organizacja wypromowała ponad 30 gal MMA będąc własnością Vadima Finkelsteina. Vadim to jednocześnie manager Fedora.

Gamrot - Dos Anjos

Jaki to będzie miało wydźwięk? Co stanie się dalej? Opcji jest kilka. Na chwilę obecną wiemy niewiele. Fedor z M-1 bratał się od dawna, ale środki finansowe Vadima nie pozwalały na szerszą ekspansję, mimo niezłego rynku zbytu (w samej Moskwie jest 1300 samochodów marki Bentley). Która organizacja kupiła M-1 z Fedorem włącznie? Może być to ktoś totalnie z zewnątrz, którego nazwisko nie padło jeszcze w rokowaniach pt. “Gdzie będzie walczył Fedor?”. Cały czas liczy się ProElite, który ostatnio wpadł w szał zakupów (CR, KOTC, ICON, RoR) i Cuban. Jest jeszcze były prezes Pride USA, Ed Fishman.

Kto? Nie wiem. To ważne pytanie, ale jest ważniejsze. Z kim? Z kim Fedor będzie walczył? Kto jest na tyle dobry, żeby dać przyzwoitą walkę z Mistrzem? Kogo mogą pozyskać nowi właściciele M1?

Pierwsza gala nowego M-1 już w październiku. Odpowiedzi nadejdą więc w miarę szybko.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis