MMA PLNajnowszeBez kategoriiNowy (bo z 24.09) wywiad z Fedorem Emelianenko

Nowy (bo z 24.09) wywiad z Fedorem Emelianenko

Pasternak

Na dostawie slitzikin – nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz. Fedor opowiada o treningu, kontrakcie z UFC, walce z Randy’m, porażce Cro Copa i swoich treningach kopnięć. Pozycja obowiązkowa i przez obowiązkowa rozumiem, obowiązkowa!

Jak idzie trening? Jak spędziłeś dwa miesiące po wizycie Petersburgu?
Jak zawsze, dużo boksu, dużo zapasów. Ostatnie dwa miesiące spędziłem w Starym Oskolu, mieliśmy tam obóz treningowy. Większość członków Red Devil była tam.

Miałeś trochę odpoczynku?
Cóż, nie były to wakacje. Nie podróżowałem nigdzie. Miałem nadzieję walczyć w sierpniu, ale w połowie obozu Vadim powiedział mi, że walki nie będzie. Postanowiłem trenować dalej w tym samym rytmie, pomagałem kolegom z teamu, by dobrze ich przygotować do nadchodzących walk.

Jak z Twoim kontraktem? Jak idą negocjacje z UFC?
Myślę, że Vadim może lepiej odpowiedzieć. Z tego co wiem negocjacje trwają. Są rzeczy którcyh oni nie akceptują i są takie, które nam nie odpowiadają. Musimy dojść do kompromisu.

Widziałeś walki Noga i CC?
Widziałem CC. Cóż mogę powiedzieć… Z tego co wiem Nog wygrał a CC przegrał…. Myślę, że CC zmęczył się psychicznie i to jest źródłem jego kłopotów (o bogowie czy to może być czynnik decydujący?)

Chcesz walczyć w UFC? Jak tak, to z kim?
Z tego co ja wiem, chcą bym walczył z Couturem, więc to będzie mój przeciwnik. Bardzo go szanuję. Szczerze nie chciałbym z nim walczyć, bo bardzo go podziwiam i moglibyśmy być kumplami. Cóż, walka to walka, jak nas wystawią przeciw sobie, będzie walka, he he. Co do walki w UFC nie będzie z tym problemów, nawet z klatką.

Opowiedz o spotkaniu z Putinem.
Miłe spotkanie. Wysłuchał naszych planów zbudowania akademi Fiodora Emelianenko w Belgorodzie. Planujemy tam uczyć wielu sztuk walki: judo, sambo, kickboxing, thai boxing, boks. Jest bardzo zainteresowany.

Planujesz odwiedzić takie kraje jak Szwecja, Holandia, Niemcy?
Jutro jadę do Holandii. Spotkam się tam z Vadimem i odbędziemy kilka spotkań z firmami w celach marketingowych. Planuje też potrenować ze 3 tygodnie by poprawić swoje kopnięcia. Po urodzicnach chcę się spotkać z Povetkinem (mistrz olimpijski w boksie) i potrenować z nim. Zaproponował to i bardzo bym tego chciał.

A planujesz odwiedzić Koreę?
Tak. Bardzo mnie tam lubią. Jestem dość zajęty, nie wiem więc kiedy. Daję kilka seminariów, na początku listopada jest obóz treningowy sambo i przygotowania do mistrzostw świata., potem znów seminaria. Potem przygotowania do walk MMA.

Klatka vs ring, co Ci bardziej odpowiada i jak trenujesz?
Podczas ostatniego treningu nie trenowałem w niczym. A generalnie trenuję i tu i tu. Musisz czuć co masz za plecami, liny czy siatkę i odpowiednio się zachowywać. Jest możliwość unikania kontaktu z siatką jak się odpowiednio poruszasz.

Która organizacja była najbardziej widowiskowa dla kibiców?
Myślę, że PRIDE. Teraz UFC ma najlepszych, więc jest najpopularniejsze, ale myślę, że Pride było lepsze pod tym względem.

Weźmiesz udział w mistrzostwach świata w sambo?
Tak. Zapracowałem sobie na miejsce w drużynie i chciałbym reprezentować Rosję.

Jak się motywujesz do treningów na 100% codziennie?
Lubię co robię i to jest dla mnie motywacją. Oczywiście nie trenuję na maska codziennie, ale generalnie lubię to.

Dzięki Fiodor, chcesz coś powiedzieć fanom?
Tak, jestem im bardzo wdzięczny. Dzięki za wsparcie. Często mnie pytano czy czuję wsparcie fanów, moja odpowiedź jest tak. Trenuję ciężko i postaram się sprawić Wam satysfakcję swoimi zwycięstwami.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis