MMA PLNajnowszeBez kategoriiNobuyuki Sakakibara (prezydent DSE) [Po Pride 30]

Nobuyuki Sakakibara (prezydent DSE) [Po Pride 30]

sakakibara_pride.jpg „Pomimo osiągnięcia znaczka „30” po ośmiu latach, ani producenci, ani zawodnicy nie byli zadowoleni z tego, co osiągnęli na tej gali i pojawiły się nowe tematy do dyskusji. Te zawody dały nam bolesną lekcję, jak ciężko jest zorganizować najlepszą galę, taką, która zadowoliłaby fanów, jak również nas na określonym poziomie. Jest pewien rodzaj odpowiedzialności, ponieważ to gala jubileuszowa, ale nie mamy teraz czasu siedzieć i nad tym rozmyślać.”

„Chciałbym wyrazić swój szacunek dla Mirko Cro Copa, za to, że wyszedł tak dobrze przygotowany, po psychicznej i fizycznej porażce, jakiej ostatnio doznał. Myślę, że zwycięstwo nad ważącym 10 kg więcej Barnettem jest dla Niego dobrym powrotem. Znajdą się pewnie fani, którzy chcieliby aby wypadł dużo lepiej, ale liczę, że będą wyrozumiali zważywszy na fakt, iż zrobił co mógł od sierpniowej walki. Po tym powrocie, myślę, że da z siebie wszystko na gali noworocznej. Chciałbym wkrótce dokładnie zakontraktować Jego udział, a także wyznaczyć mu przeciwnika.”

Sakuraba udał się do Chute Boxe po swojej straszliwej porażce z Aroną i myślę, że był teraz lekko spięty. Saku był wsparciem i fundamentem przy tworzeniu PRIDE, ale myślę, że dziś wydawał się być poddenerwowany. Przed galą powiedziałem, że chcę aby Saku był w walce wieczoru, ale odparł abym porzucił ten pomysł. Po walce stwierdził jednak, że może powinienem był tak zrobić. Cieszę się, że Saku wygrał swoją walkę. Pomimo tego, ze nie powiedział tego wprost, myślę, że zdecyduje się na udział w gali noworocznej. Powiedział, że jak trochę odpocznie, znów uda się trenować w Chute Boxe. Spodziewam się, że zobaczymy jeszcze większy postęp w Jego ewolucji.”

„Walka Takimoto/Yoon miała akcję w parterze jakiej spodziewałem się po czołowych zawodnikach judo. Takimoto trenował MMA przez rok, a Yoon przez 6 miesięcy. Ich techniki uderzane rozwinęły się i widzę w Nich obu potencjał. Było niezadowolenie wśród widzów po walce, kiedy Takimoto wziął mikrofon, ale myślę, że to tylko pokazuje, jak wiele się każdy po tej walce spodziewał. Mam nadzieję, że weźmie to sobie do serca i w następnej walce spełni te oczekiwania.”

Myślę, że fani chcieli zobaczyć więcej akcji w wykonaniu Kharitonova, ale uważam, że poziom parteru Fabricio, nikomu nie pozwala zabłysnąć. Kharitonov wciąż ma trochę pracy przed sobą, zanim stanie się głównym pretendentem do walki o pas wagi ciężkiej. Chcę zestawić taką rozpiskę na galę noworoczną, dzięki której zobaczymy zupełnie inną walkę.”

Lungu
(w spisanym wywiadzie na pridefc.com było w tym miejscu nazwisko Yoon, ale w wywiadzie wideo jest Lungu, gdyż Sakakibara odnosił się tutaj do występów ‘ogromnych debiutantów wagi ciężkiej’ – mój przypis) i Zulu pokazali nam swoje potencjały, ale nie zrobili niczego, co usatysfakcjonowałoby fanów. Po walce Sentoryu mogli także zastanawiać się, co się stało, ale myślę, że takie decyzje zdarzają się przy sędziowaniu tego rodzaju walk. Przyjrzę się tej sprawie bliżej. Chcę porozmawiać z Sentoryu i pomóc mu zaakceptować i zrozumieć dzisiejszy rezultat.”

Ninja dał walkę w stylu Chute Boxe, bardzo emocjonującą, a Jego przeciwnik Chunkaiev również pokazał się z dobrej strony i oceniamy go wysoko. Ninja powiedział, że prawdopodobnie rozważy przejście do niższej kategorii wagowej.”

Gamrot - Dos Anjos

„Podobnie Quinton wraca do swojego dawnego stylu i myślę, że w następnej walce pokaże jeszcze więcej agresji i destrukcyjnej aury.”

Pytania dziennikarzy:

Jaka jest przyszłość w Pride dla Josha?

Sakakibara:
Minął rok odkąd doznał kontuzji. Poważnie zranił bark i terapia potrzebowała czasu. Od Jego walki z Mirko minęło dużo czasu i myślę, że było widać między nimi różnicę w tym, ile czasu spędzili w ostatnim okresie na ringu. Uważam, że niespecjalnie mógł pokazać to, do czego przygotowywał się trenując, ale chcę mu dać kolejną szansę, ponieważ wiem, że się nie podda i chcę go jeszcze zobaczyć w Pride.

 
Sakuraba powiedział, że chce walczyć z Tamurą na gali noworocznej.

Sakakibara:
Chciałbym to zobaczyć. Dał dziś dobry występ, więc porozmawiam z Nim o tym. Postaramy się zorganizować tą walkę, ale nie jestem specjalnie przekonany, czy to się uda. (śmiech). Sakuraba rzuca mu wyzwania od lutego, ale szczerze mówiąc, Tamura tego unika. Saku jest teraz gotowy, a więc postaramy się, aby jednak ta walka się odbyła.
 

Jaką rozpiskę szukujecie na galę noworoczną?

Sakakibara:
Dla zagranicznych zawodników. Wierzę, że Mirko, Fedor, Silva, Shogun, Hunt i Kharitonov zdecydowanie będą walczyć. A także Nogueira, Arona i Nastula. Mamy wiele próśb od zagranicznych zawodników i chcemy ułożyć rozpiskę spośród Nich. Jeśli chodzi o japońskich zawodników, to chciałbym zobaczyć Sakurabę, Yoshidę i Tamurę. Od tej chwili przechodzimy do ostatecznych negocjacji.
 

Czy jest możliwość walki między Nastulą a Yoshidą na gali noworocznej?

Sakakibara:
Chciałby pan zobaczyć tą walkę? Nie wydaje mi się, że odbędzie się na gali noworocznej. (tak było spisane na pridefc.com, ale opiszę to pytanie nieco dokładniej, tak jak było zarejestrowane na wywiadzie wideo; na pytanie dziennikarza Sakakibara odpowiedział „myślę, że do niej nie dojdzie”, zastanowił się chwilę i spytał z zaciekawieniem dziennikarza – „chciałby pan zobaczyć tą walkę?, na co ten odparł: „tak, myślę, że byłaby to wspaniała walka”, wtedy Sakakibara uśmiechnął się szeroko i odparł: „no tak, ale na noworocznej jej raczej nie będzie” – mój przypis).
 

Wspominał pan o gali wyłącznie uderzanej.

Sakakibara:
Nic jeszcze nie ustaliliśmy. Zdecydowaliśmy się jedynie ją zrobić. To będzie gala o takiej samej wartości jak Pride, w której wyłonimy najlepszego udzerzacza na świecie. Zaczynamy się przygotowywać i zbierać zawodników uznawanych i szanowanych przez media. Najwcześniej odbędzie się jesienią przyszłego roku, ale należy się jej raczej spodziewać po jesieni.

tłumaczenie: Chocim

źródło: www.pridefc.com i www.sherdog.com
Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis