MMA PLNajnowszeBez kategoriiNobuyuki Sakakibara [Po Pride Shockwave 2005]

Nobuyuki Sakakibara [Po Pride Shockwave 2005]

sakakibara_pride.jpgPrezydent DSE Nobuyuki Sakakibara wygłosił oświadczenie dla dziennikarzy po noworocznej gali Pride:

Gamrot - Dos Anjos
Cieszę się, że ostatnia gala roku przebiegła bez kłopotów. Pojedynek ‘special challenge match’ otrzymał i wsparcie, i krytykę fanów, ale był wyzwaniem dla Kena Kaneko, który wykonał dużo pracy przygotowując się do niego. Pomimo tego, że Jego ciężka praca nie opłaciła się, myślę, że pokazał, iż odłożył aktorstwo na bok i twardo przygotowywał się do występu na ringu Pride.

Wszystkie pozostałe pojedynki były walkami wieczoru. Osobiście miałem bardzo silne odczucia odnoście tej rozpiski, kiedy zbliżaliśmy się do Nowego Roku. Były zbliżone do tych przy pojedynku Takada vs Rickson. Byłem spięty, bo chciałem oglądać jeszcze więcej, zostać tam dłużej. Siła Yoshidy jest godna podziwu. Zważywszy na to, że obaj fighterzy wnieśli na ring różne, osobiste uczucia i walczyli z nimi, chciałbym wyrazić swój olbrzymi szacunek dla Yoshidy za to, że udało mu się wygrać przez poddanie.

Dzięki Jego zwycięstwu chciałbym, aby był asem Pride również w roku 2006. Yoshida powiedział: „Słyszałem jak pękła mu kostka”, więc chciałbym podziękować również Ogawie, za to, że się nie poddał i walczył dalej mimo kontuzji. Doceniam to, że nie zrezygnował i nadal dawał z siebie wszystko. Ogawa też to skomentował, i jako fan i promotor, również mam nadzieję, że Yoshida będzie aktywny w nadchodzącym roku.

Muszę też powiedzieć coś o walce Gomi vs Sakurai, która wywołała u mnie łzy. Shockwave miksował walki w kategorii lekkiej, pół-średniej, średniej i ciężkiej, a ten pojedynek był z nich najlepszy. To był najjaśniejszy pojedynek dnia. Gomi dużo mówił o tej walce i podparł to w ringu. Ta kategoria jest najmniejsza w Pride, ale Gomi udowodnił, że kiedy wchodzi na ring, to w Jego pojedynkach nie brakuje niczego w porównaniu do walk w kategorii średniej i ciężkiej. Uczucia obu fighterów w tej walce były mieszane, podobnie jak w Ogawa vs Yoshida, ale Gomi po prostu wyszedł i wygrał. Jego zwycięstwo było tak bardzo przekonywujące, że zebrał najwięcej emocji w Arenie ze wszystkich dzisiejszych walk.

Kategorie średnia i ciężka nie mogą się teraz za bardzo zrelaksować. Wraz z kategorią Minowy – pół-średnią, mogą prawdopodobnie stracić na popularności z uwagi na fakt, jak walczą teraz zawodnicy wagi lekkiej. Gomi został wybrany przez fanów do otrzymania nagrody MVP roku 2005 i myślę, że ta walka odzwierciedla dlaczego. Uważam, że gdyby to był zeszły rok MVP i Best Bout (‘Najlepsza walka’) zostałyby wybrane z kategorii średniej lub ciężkiej, ale w tym roku było inaczej. Czuję, że fani obecnie zaczęli spodziewać się dużo więcej po Bushido i są bardziej tym podekscytowani. Myślę, że wspaniałe dzisiejsze zwycięstwo Gomiego zostało wywindowane przez media tak jak powinno i stanie się jeszcze większym wiatrem lub nawet większą falą. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Gomi był w głównej walce przyszłorocznej gali noworocznej.

Dwa pojedynki o mistrzostwo wagi średniej i pół-średniej były wyrównane i myślę, że pozostało mocne wrażenie, że nie wszystko jest jeszcze wyjaśnione. Chciałbym, aby zwycięzcy byli wyraźni. Pomimo tego, że obie walki były na tyle wyrównane, że każdy z nich mógł wygrać, to jeżeli nie planuje się wygrania walki przez poddanie lub KO, to nie zdobędzie się tytułu. Jestem pewny, że Brazilian Top Team mają w tej chwili mieszane odczucia, ale wierzę, że sędziowie podjęli słuszne decyzje. Jednakże chciałbym, aby chociaż jeden z nich zdołał skończyć walkę, z uwagi na wysokie oczekiwania fanów.

Uważam, że Kondo dał z siebie wszystko, natomiast jeśli chodzi o Kikutę i Takimoto to chciałbym, aby zaczęli od początku na świeżo w przyszłym roku. Z takim występem jaki dali, nie mogę zagwarantować im miejsca w przyszłej noworocznej gali Pride i nie mogę obiecać, że wrócą na ring Pride. Są fighterzy, którzy potrafią dostarczyć fanom, czego chcą i chciałbym, żeby właśnie tacy mieli na nich wpływ.

Chciałem zobaczyć Sakurabę i Minowę w przeciągu kilku rund, ale różnice między nimi, włączając te fizyczne były bardzo wyraźne w tej walce. W Shockwave zawodnicy mogli spotkać się w pojedynku bez względu na kategorię wagową i mogłem dostrzec coś specjalnego w tej walce.

Pytania dziennikarzy:

Opowiedz o planach odnośnie wagi ciężkiej w przyszłym roku włączając w to, jak Mirko czuł się przed walką.

Sakakibara: Mirko przeziębił się zanim opuścił Chorwację i miał lekką gorączkę (37 stopni C) kiedy przyleciał do Japonii. Widział się z lekarzem, ale mimo to wyszedł na ring. Jak widzieliście w czasie pojedynku, Mirko walczył w butach, ale prawda jest taka, że zranił się w kostkę i ubrał je dlatego, aby przeciwnik nie zwrócił na to uwagi. Pomimo tego, że faktem jest, że wyszedł na ring z kontuzjami, nie jest typem fightera, który będzie w ten sposób szukał wymówek i chciałbym mieć rewanż między Nim i Huntem, kiedy obaj będą w dobrej formie.

Naszą pierwszą galą w nowym roku będzie Pride 31 dwudziestego szóstego lutego w Saitama Super Arena. Mimo że nie ustaliliśmy jeszcze konkretnych dat, myślimy o wystartowaniu piątego maja w Osaka Dome z Grand Prix wagi ciężkiej lub z Grand Prix wszechwag w lipcu i wrześniu. Turniej będzie otwarty, włączając zawodników wagi lekkiej i pół-średniej. Na gali lutowej będą głównie pojedyncze walki i postaramy się na nim wyłonić, kto wystartuje w Grand Prix. Chciałbym zestawić walki z Antonio Rodrigo Nogueirą, zawodnikami wagi ciężkiej, którzy walczyli na tej gali i z zawodnikami wagi średniej takimi jak Mauricio ‘Shogun’ Rua i Quinton ‘Rampage’ Jackson.

Konkretnie będziemy organizować gale Pride wagi średniej i ciężkiej w miesiące nieparzyste, a gale Bushido w parzyste. W Bushido planujemy Grand Prix wagi lekkiej lub pół-średniej.

Czy wiadomo co z kontuzją Ogawy?

Sakakibara: Nie znam szczegółów, ponieważ został odwieziony do szpitala zaraz po walce.

Czy Pan i Ogawa rozmawiacie ze sobą?

Sakaibara: Zamieniliśmy kilka słów przed walką i wydawał się zrelaksowany. Od zakończenia walki nie rozmawialiśmy jeszcze.

źródło: www.pridefc.com
tłumaczenie: Chocim
Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis