MMA PLUFC“No Love” wypada z marcowej gali UFC. Przyczyną problemy z nerkami

“No Love” wypada z marcowej gali UFC. Przyczyną problemy z nerkami

Foto: bleacherreport.com

Były mistrz UFC wagi koguciej, Cody Garbrandt, wypadł z zaplanowanej na 28. marzec walki z Raphaelem Assuncao. Zawodnik był w tym tygodniu hospitalizowany z powodu problemów z nerkami.

Garbrandt (11-3) w rozmowie z ESPN powiedział, że spędził kilka ostatnich dni w szpitalu w New Jersey, a teraz jedzie do Cleveland, aby zobaczyć się ze specjalistą. Nie wiadomo, kiedy dokładnie wróci do oktagonu, ale sam zainteresowany ma nadzieję, że najszybciej, jak to możliwe.

“Szczerze, nie wiem co się dzieje. Miesiąc temu miałem zapalenie tkanki łącznej na goleniu. Wylądowałem w szpitalu i zwalczono to antybiotykami. Wróciłem do treningów, ale w miniony piątek dostałem zapalenia węzłów chłonnych w pachwinie i nie czułem się najlepiej. Myślałem, że to przez ciężki trening.

W sobotę miałem symptomy grypy. Węzły chłonne bolały mnie tak bardzo, że nie mogłem chodzić. Wziąłem Ubera, żeby pojechać do szpitala i wykonać kilka testów krwi, nerek, tomografię. Lekarz wysłał mnie do domu,  a 20 minut później poczułem się jeszcze gorzej i zacząłem sikać krwią.”

Garbrandt powiedział, że próbował przespać to w sobotę, zanim ponownie trafił do szpitala w niedzielę. Przez cały tydzień przebywał pod obserwacją i czuje się lepiej, ale lekarze nadal nie są w stanie postawić diagnozy. Cody ma nadzieję, że UFC przebukuje jego walkę z Assuncao na późniejszy termin. Dodał przy tym, że zrozumie, jeżeli Assuncao weźmie innego przeciwnika.

“No Love” równocześnie trenuje z Team Alpha Male w Sacramento i Markiem Henrym, trenerem od stójki, w New Jersey. Były mistrz szuka okazji, aby odbić się z serii trzech przegranych, w tym dwóch z ręki byłego kolegi, TJa Dillashawa.

“To była dla mnie naprawdę ważna walka, nie tylko u siebie, ale okazja do powrotu. Teraz potrzebuję się skupić na moim zdrowiu, ale nie wykluczam szybkiego zwrotu akcji. Będę się starał wrócić tak szybko, jak to możliwe.”

Niestety wygląda na to, że na powrót Garbrandta będziemy musieli jeszcze chwilę zaczekać. Jak sądzicie, czy znajdzie się przeciwnik na zastępstwo dla Assuncao?