Niepełnosprawny Nick Newell wraca po prawie półtorarocznej przerwie [SZCZEGÓŁY WALKI]

Foto: FightBookMMA / Mozz Manzoor Photography
Foto: FightBookMMA / Mozz Manzoor Photography

Niepełnosprawny zawodnik wagi lekkiej Nick Newell (14-2), który walczy w klatkach bez jednego przedramienia powróci do startów po prawie półtorarocznej przerwie.

Wg informacji portalu MMAjunkie.com, Newell ma zmierzyć się z Kalvinem Hackneyem (17-5) na gali CES MMA 56 w Connecticut. Impreza zaplanowana jest na dzień 31 maja. Walką wieczoru wydarzenia będzie starcie o mistrzowski pas wagi piórkowej CES MMA Bruce Boyington vs. Dan Dubuque.

Starcie to nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale podobno pozostają godziny do jego potwierdzenia.

Nick Newell swoją ostatnią walkę stoczył w marcu zeszłego roku, poddając w pierwszej rundzie przez poddanie duszeniem zza pleców Sonnyego Luque. Newell w przeszłości walczył m.in. z obecnym gwiazdorem UFC – Justinem Gaethje, z który przegrał przed czasem pas mistrzowski wagi lekkiej organizacji WSOF.

Marzeniem Nicka Newella był angaż w UFC i stoczenie w oktagonie chociaż jednego pojedynku. Zawodnik ten trafił nawet do show Dana White’s Contender Series, gdzie próbował wywalczyć sobie kontrakt z amerykańskim gigantem. Tam jednak Amerykanin przegrał decyzją z Alexem Munozem i nie zasilił szeregów UFC.

Rywal Newella – Kalvin Hackney znajduje się obecnie w serii trzech zwycięstw z rzędu. W 2017 roku poddał Josha Lee, natomiast w zeszłym roku pokonywał Christiana Fulgiuma i Josha Davilę.