MMA PLNajnowszeBoksNie żyje ceniony i doświadczony pięściarz! Były mistrz Wielkiej Brytanii miał 45 lat

Nie żyje ceniony i doświadczony pięściarz! Były mistrz Wielkiej Brytanii miał 45 lat

To są bardzo smutne wiadomości z Wielkiej Brytanii. Nie żyje doświadczony i ceniony pięściarz Willie Limond (42-6, 13 KO). O śmierci sportowca poinformował jego syn.

Limond

Pięściarz z Glasgow posiadał na swoim koncie sporo sukcesów. Willie był przede wszystkim byłym mistrzem Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej, ale także posiadał tytuł federacji WBU.

Na zawodowstwie radził sobie także nieźle. Na swoim koncie posiadał ponad 40 pojedynków. Limond tylko raz walczył poza Wielką Brytanią. Miało to miejsce we wrześniu 2010 roku, gdy w Meksyku przegrał przed czasem z Erikiem Moralesem. 

Nie żyje doświadczony pięściarz!

Jest to przykra wiadomość. W wieku 45 lat z tego świata odszedł Willie Limond (42-6, 13 KO), który jest doświadczonym i cenionym pięściarzem.

Szkot przygotowywał się do kolejnego zawodowego pojedynku. Niespodziewanie pojawiła się informacja o tym, że Willie został znaleziony nieprzytomny w samochodzie. Pięściarz przeszedł napad padaczkowy. Nie udało się uratować Limonda.

Willie Limond w swojej karierze mierzył się z także z naszymi reprezentantami. Szkot pokonywał Dariusza Snarskiego oraz Arkadiuszem Małkiem.

Limond był także bliski sprawienia wielkiej sensacji  w 2007 roku, kiedy to miał na deskach dużego faworyta – Amira Khana, który ostatecznie przetrwał kryzys i wygrał pojedynek przed czasem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis