MMA PLNajnowszeBez kategoriiNewsy z Brazylii – listopad 2005

Newsy z Brazylii – listopad 2005

Trochę newsów z Brazylii dotyczących sceny mma za serwisem Fcfighter:

murilo_rua.jpgMurilo "Ninja" Rua już wrócił do domu po swojej wygranej walce na turnieju Pride 30. Jak mogliśmy zauważyć Rua zrzucił trochę wagi i dzięki temu był bardziej dynamiczny. Sam rozważa przejście do kategorii 83kg. Ninja będzie również sędzią w na gali Thai Combat Vale Tudo.

Gamrot - Dos Anjos

– Pride chce pozyskać do swoich gal kolejnego reprezentanta Chute Boxe – Evangelista "Cyborg" Santos’a. Obecnie walczy on na turniejach Cage Rage.

"Shogun" obecnie ostro trenuje i chce wystąpić na gali noworocznej Pride. Jak sam mówi chciałby walczyć na niej z Nakamura lub Yoshida. Obecnie waży już 104kg i zanim zacznie zrzucać wage chce jeszcze nabrać masy do prawie 107kg.
Ryan Gracie, który podczas nieszczęśliwego wypadku postrzelił się w nogę powoli zdrowieje. Jego siostra Flavia powiedziała, że stało się to, gdy Ryan wyciągał ręcznik z szafki w jej domu a w nim był schowany pistolet. Broń należała do męża Flavi, który jest policjantem.
jakubek.jpg– Gala Jungle Fight powraca (26 listopad). Jak pamiętamy pierwsze plany piątej edycji tego turnieju mówiły o organizacji w USA. Jednak z powodu kłopotów biurokratycznych Jungle Fight ponownie odbędzie się w Brazylii. Na razie wymienia się takich fighterów:michal_materla1.jpg Gustavo "Ximu" Machado, Jose "Pele" Landi, Jorge "Macaco" Patino oraz UWAGA…..Grzegorz Jakubowski i Michał Materla (oboje obecnie są na treningach w Brazylii). Jako sędzia główny ma wystąpić inny weteran walk mma – Carlos Barreto.

Pedro Rizzo w ostatnich wywiadach zapowiedział swój powrót na ringi Pride w lutym 2006 roku. Ma nadzieję na zakwalifikowanie się do przyszłorocznego turnieju wagi ciężkiej GP. Rizzo planuje kolejne treningi z Chute Boxe oraz wyjazd do Holandii na sparringi z Peter Aerts’em.

Ryoto "Lyoto" Machida, który swego czasu trenował z Chute Boxe obecnie ma status zawodnika "free agent". Zapowiedział, że chciałby spróbować swoich sił w walkach organizacji Pride właśnie jako reprezentant teamu z Brazylii.

babalu.jpgRenato "Babalu" Sobral wystąpił ostatnio w zespołowym turnieju bjj reprezentując Gracie Barra. Przegrał niestety w półfinale na punkty z innym czarnym pasem – Arthur Cesar’em. Nie przeszkodziło to jednak Gracie Barra w wygraniu zespołowym w wadze ciężkiej.

– Ostatnio pojawiły się pogłoski o kontuzji Ricardo Arony (kość goleniowa), która mogłaby przekreślić jego występ w walce rewanżowej (31 grudzień) z Vanderlei Silva. Jednak team BTT ogłosił, że walka się odbędzie pomimo to i przygotowania trwają a Arona trenuje bardzo ciężko. minotauro.jpg

– Na tej samej gali noworocznej wystąpi inny reprezentant BTT – Rodrigo "Minotauro" Nogueira. Nie jest to informacja oficjalna , ale Minotauro jest niemal pewien, że jego przeciwnikiem będzie Mirko "Cro Cop" Filipovic.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis