MMA PLPublicystykaCo w święta na Netflixie? 5 mocnych tytułów dla miłośników sportów walki!

Co w święta na Netflixie? 5 mocnych tytułów dla miłośników sportów walki!

Sporty walki to nie tylko treningi i gale. To również sztuka filmowa.  Filmy o sportach walki potrafią przyciągnąć do uprawiania sportu. To piękne historie, o których warto opowiadać światu. Z ciekawą ofertą dla miłośników sportów walki wyszedł również Netflix. Oto 5 interesujących tytułów do obejrzenia na platformie Netflix.

Netflix sztuki walki
Foto: Netflix wychodzi z mocną ofertą!, Play.google.com

„Stronger than the World” – Netflix o Jose Aldo!

Tego wojownika poznał cały świat MMA. Jose Aldo to były mistrz UFC wagi piórkowej, który dzięki swojemu fenomenalnemu muay thai zaszedł na sam szczyt i utrzymywał się na nim długie lata. A jego dzieciństwo było naprawdę trudne. Film opisuje historię wojownika od najmłodszych lat do zawodowych startów w MMA. Produkcja spodobała się kibicom uzyskując mocne 7,2/10 na portalu IMDB i 7.5 na filmweb.pl. Dobre sceny walki, wysokiej jakości gra aktorska, interesująca, porywająca fabuła, niezły soundtrack. Film dobry zarówno dla kibiców sportów walki, jak też ludzi poszukujących ciekawych sportowych biografii i historii o osiąganiu szczytów mimo przeciwności.

„Fightworld” – poznaj sporty walki na całym świecie

Netflix przygotował również dla swoich widzów serialowy dokument o sportach walki. Frank Grillo podróżuje po najdalszych zakątkach świata i poznaje miejscowe tradycje sportów walki. Widzowie na IMDB ocenili film na 7,8/10, na filmweb.pl produkcja Netflix dostała 7,6/10. Oceniający doceniają doświadczenie i wiedzę prowadzącego, który jest prawdziwym pasjonatem sportów walki. „Fightworld” to głębokie spojrzenie w podstawy najważniejszych sportów walki w 5 różnych państwach. Serial edukuje, nie skupia się tylko na technikach, ale przede wszystkim na podłożu kulturowym, historii i mentalności społeczeństw wojowników.

„The Hurt Business” – sporty walki z krwawej i biznesowej perspektywy

Myślisz, że życie zawodnika to idealistyczna sielanka? Netflix wyprowadzi Cię z błędnej opinii, gdy zobaczysz ten film.  Autorami są twórcy takich hitów jak „Bowling for Columbine”, „Fahrenheit 9/11” i „Generation Iron”. Film opisuje historię MMA i drogę, jaką przebyło od sportu wyklętego przez wielu sceptyków do powszechnie akceptowanego widowiska. O swoim życiu opowiadają obecne i dawne największe gwiazdy tego sportu, w tym Jon Jones, Michael Chandler, Rashad Evans, Chuck Liddel, Georges St-Pierre, Ronda Rousey.

Poruszone są tematy bolesnych kontuzji, jak też problemów psychologicznych. Mistrzowie pokazują, jak wiele kosztuje zdobycie mistrzostwa i walka na najwyższym poziomie. Film ma wielu fanów, ma też swoich krytyków, jednak warto samemu go obejrzeć i wyrobić sobie opinię.

“Bleed for This” – walka o powrót do zdrowia

Wypadek samochodowy mógł zakończyć życie dobrze zapowiadającego się boksera. Wojownik cudem uniknął śmierci, jednak poważny uraz kręgosłupa uniemożliwia mu boksowanie. Film opowiada historię o powrocie do zdrowia i do treningów mimo groźnej kontuzji. To biografia Vinny’ego Pazienza, byłego zawodowego boksera. „Bleed for This” w 2017 roku zdobyło nominację IFTA w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy”. Rok wcześniej nominację do nagrody festiwalowej w sekcji „Prezentacje Specjalne” (MFF w Toronto). To jedna z najpiękniejszych bokserskich historii o powrocie do ukochanego sportu.

“DAWG Fight” – jak walczą w dzielnicy zapomnianej przez Boga?

Przedmiejskie przestępcze getto na Florydzie. Patologia, przestępstwa, ponad 30 proc. Bezrobocie. Wielu mężczyzn kończy swoje życie przed trzydziestką lub na długie lata trafia do więzienia. Dhafir “Dada 5000” Harris to ochroniarz samego Kimbo Slice’a, który sam jest naprawdę groźnym ulicznym wojownikiem. „Dada 5000” postanawia zostać organizatorem walk na gołe pięści. „Dawg Fight” to film dokumentalny nakręcony przez Billy’ego Corbena. Lubisz uliczne walki? Kojarzysz Kimbo Slice’a lub „Dadę 500”. Masz dostęp do Netflix? Nie ma na co czekać. Warto obejrzeć!

Netflix – dla każdego coś miłego!

Jak widać, Netflix nie zapomniał o miłośnikach sportów walki. Filmy, seriale, biografie, produkcje fabularne – warto zobaczyć, co zostało dla Was przygotowane.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis