MMA PLArtur SzpilkaMogła być mocna walka Szpilki w Anglii? Pojawiło się zapytanie!

Mogła być mocna walka Szpilki w Anglii? Pojawiło się zapytanie!

Artur Szpilka (24-5, 16 KO) otrzymał ostatnio zapytanie o powrót na ring. Rywalem Polaka miałby być Alen Babic (8-0 8 KO). Walka miałaby odbyć się 30 października w Londynie.

Pochodzący z Wieliczki pięściarz w swojej karierze stoczył 29 walk. 24 walki zwyciężył z czego 16 przed czasem, a 5 pojedynków przegrał. W swojej karierze walczył nawet o mistrzostwo świata WBC z Deontayem Wilderem. Rękawice krzyżował również z takimi zawodnikami jak np. Tomasz Adamek, Adam Kownacki czy Dereck Chisora. Ostatnią walkę przegrał z Łukaszem Różańskim przez nokaut.

Czy Szpilka zawalczy w Londynie?

Polak dostał ofertę walki od Chorwata Alena Bibica, któremu wypadł rywal. Jednak wiemy już, że przeciwnikiem 30-latka będzie były pretendent do tytułu mistrza świata Eric Molina. Artur na chwile obecna nie podjął jeszcze decyzji czy wraca do boksu, więc zapytanie szybko odrzucił. ,,Szpila” wraca także do zdrowia po przebytym po ostatniej walce zabiegu.

Zobacz także:

FAME 12: Marcin Wrzosek planuje obijać naruszoną wątrobę Don Kasjo, ten odpowiada: Wyżej nie dosięgnie!

Coraz głośniej robi się na temat walki wieczoru nadchodzącej gali FAME 12, która odbędzie się już 20 listopada. Starciem tym będzie pojedynek na zasadach boksu między Don Kasjo a Marcinem Wrzoskiem, który zadebiutuje w walce w organizacji FAME MMA.

Nie będzie freak fightów w Rosji? Szef związku MMA domaga się zmiany przepisów!

Ostatni freak fight w Rosji wzbudził duże kontrowersje. Mowa o starciu Witalij Miłonowa rosyjskiego polityka (znanego ze swoich homofobicznych poglądów), który przegrał z rosyjsko-ukraińskim aktorem Nikitą Dżigurdą. Po tym pojedynku szef rosyjskiego związku MMA domaga się zmiany przepisów.