MMA PLBabilon MMAMistrz Babilon MMA i FEN zmierzy się w ringu z bokserem

Mistrz Babilon MMA i FEN zmierzy się w ringu z bokserem

Foto: Babilo MMA
Foto: Babilo MMA

Już 17 lipca na gali Babilon Promotions dojdzie do pojedynku bokserskiego między pięściarzem a mistrzem MMA!

Przemysław Runowski (BOKS 18-1) przetestuje w klatce mistrz organizacji Babilon MMA i FEN Daniela Rutkowskiego (MMA 10-2).

📌 17 lipca BOKSER zmierzy się z MISTRZEM MMA 🏆🤜 "Kosiarz" (BOKS 18-1) kontra "Rutek" (MMA 10-2) 🤛🥊 Przemysław Runowski 🆚 Daniel – Rutek Rutkowski 🥋

Opublikowany przez Babilon Promotion Czwartek, 25 czerwca 2020

Pierwotnie rywalem Runowskiego miał być inny zawodnik walczący na co dzień w MMA, Krzysztof Gutowski (8-0). Z udziału w tym wyzwaniu wykluczyła go jednak kontuzja.

Runowski to pięściarz występujący w kategorii półśredniej, czyli do ok. 67 kg. 26-latek w swojej karierze zanotował 4 nokauty. Jedyny raz przegrał w kwietniu ubiegłego roku, kiedy to w pojedynku o pas WBA International zdecydowanie na punkty pokonał go Brytyjczyk Josh Kelly.

Rutkowski nie miał udanego startu w zawodowym MMA. Po dwóch porażkach zawodnik ten zanotował jednak 10 kolejnych zwycięstw. “Rutek” zdobył najpierw pas Babilon MMA w kategorii piórkowej. Później zaś po zwycięstwie nad Adrianem Zielińskim dołożył do tego pas Fight Exclusive Night.

Czy znakomity zawodnik MMA, który zasłynął w klatce zwłaszcza ze swych umiejętności zapaśniczych poradzi sobie w ringu z jednym z czołowych w swojej kategorii pięściarzy w Polsce? O tym przekonamy się już w lipcu.

Zobacz także:

Szymuszowski vs. Pietrzak na KSW 53

Karta walka KSW 53 już w komplecie. Poznaliśmy ostatnie zestawienie.

Weekendowy rozkład jazdy z MMA

Przed nami kolejny weekend emocji związanych z MMA. Tym razem czekają nas gale Babilon MMA i UFC.