MMA PLNajnowszeBoksMike Tyson uważa, że ludzie nie doceniają Ngannou: Dlaczego nie może dać Tysonowi wyrównanej walki?

Mike Tyson uważa, że ludzie nie doceniają Ngannou: Dlaczego nie może dać Tysonowi wyrównanej walki?

Zdaniem legendarnego pięściarza, Francis Ngannou jest w stanie dać Tysonowi Fury’emu wyrównaną walkę – wbrew wielu ekspertom.

Tyson o Ngannou
Foto: Riyadh Season PR

28 października w Rijadzie dojdzie do starcia Tysona Fury’ego z Francisem Ngannou. Z jednej strony wybitny pięściarz, z drugiej zaś człowiek mający cegłówki zamiast pięści.

Brytyjczyk z Wythenshawe – przynajmniej na papierze – jest murowanym faworytem w konfrontacji z byłym mistrzem UFC wagi ciężkiej. W opinii wielu, walka z Tysonem Furym to zwykły skok na kasę w wykonaniu Ngannou.

Mike Tyson nie zgadza się z opinią ludzi, o czym powiedział w rozmowie z wyżej wspominanym Ngannou. Amerykanin w swoim podcaście pt. Hotboxin’ with Mike Tyson – stwierdził, że ludzie lekceważą 36-latka.

Conor McGregor wytrzymał 11 rund z Floydem Mayweatherem, najlepszym bokserem tej generacji, a być może najlepszym w historii. Jeżeli to mogło się wydarzyć, to dlaczego Francis nie może dać Tysonowi wyrównanej walki?

Floyd Mayweather to najlepszy bokser na świecie, jeżeli chodzi o technikę i styl. McGregor świetnie sobie radził na tle takiego zawodnika – Ngannou też może.

Przypomnijmy, że „Żelazny Mike” przygotowuje byłego mistrza UFC do debiutu w bokserskim ringu. Tyson we wcześniejszych wypowiedziach zaznaczał, że siła, którą dysponuje Kameruńczyk – daje mu wiarę w zwycięstwo. Mike dodał, że jest pod wrażeniem umiejętności „Predatora” i ich dotychczasowych treningów.

Na wczorajszym treningu dostrzegłem dużo dobrych cech. Szybko się uczysz, co mi imponuje.

Mike Tyson jest przekonany, że jego podopieczny stawi opór w konfrontacji z mistrzem federacji WBC. Choć 57-latek nie ukrywa, że w dalszym stopniu liczy na niespodziankę.

Jeżeli Francis trafi Fury’ego, to koniec, światło zgaszone. Tak myślę.

ZOBACZ TAKŻE: Kubiszyn-matchmaker zaproponował walkę “o prawo rewanżu z Don Diego”. Vasyl ostro zareagował!

Waszym zdaniem, kto wygra ten pojedynek? Dajcie znać w komentarzach!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis