MMA PLNajnowszeKSWMichał Materla przed walką o pas KSW: Posuwam ciało do granic wytrzymałości

Michał Materla przed walką o pas KSW: Posuwam ciało do granic wytrzymałości

Michał Materla tuż przed swoją kolejną i najbliższą walką o pas mistrzowski wagi średniej Federacji KSW wypowiedział się o swojej karierze spoertowca.

Michał Materla przed walką o pas KSW

Materla już 16 grudnia na gali XTB KSW 89 w Gliwicach stanie przed szansą zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego do swojej pokaźnej kolekcji. Weteran mieszanych sztuk walki zmierzy się z aktualnie panującym mistrzem dywizji do 84 kilogramów – Pawłem Pawlakiem.

Starcie to będzie co-main eventem imprezy, którą promuje pojedynek dwóch mistrzów: Adriana Bartosińskiego z Salahdiem Parnassem.

Bilety na XTB KSW 89 już w sprzedaży na eBilet.pl.

Michał Materla przed walką o pas KSW: Posuwam ciało do granic wytrzymałości

Materla przed zbliżającą się wielkimi krokami walką z Pawlakiem, na oficjalnej stronie KSW opowiedział o swojej karierze i o tym, w jakim miejscu aktualnie się znajduje:

“Myślę, że ta walka jest zwieńczeniem mojej kariery. Pamiętam jak to wyglądało, gdy zaczynałem, jak wyglądał ten sport, jak wyglądały początki KSW, jak wyglądała moja pierwsza walka o pas, która była okupiona dużym cierpieniem fizycznym. Cieszę się, że po tylu latach, tylu pojedynkach, dalej jestem w tym samym miejscu i będę miał znowu możliwość wygrania pasa.”

Były mistrz i żywa legenda polskiego MMA nie ukrywa świadomości, iż w swoich walkach posuwa swoje ciało do granic wytrzymałości:

“Charakter cały czas zwycięża nad zdrowym rozsądkiem i cały czas posuwam ciało do granic wytrzymałości Podejmuję ryzyko i jestem świadom możliwych konsekwencji, ale taki już jestem, taki byłem i taki skończę. Paweł jest o tyle niebezpieczny, że nie jest wybitny w jakiejś płaszczyźnie, ale jest bardzo dobry w każdej. Dziś przechodzi renesans swojej kariery. Naprawdę zasługuje, żeby być w tym miejscu, w którym jest. Cieszę się, że będę mógł sprawdzić tego najlepszego Pawła, który dziś się nam prezentuje. Muszę wejść do klatki najlepszą możliwą wersją siebie tego dnia. Wchodzę do walki z myślą o tym, że ją wygram, bez względu na okoliczności.”

A Wy komu kibicujecie w walce Materla vs Pawlak na XTB KSW 89 w Gliwicach?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis