MMA PLNajnowszeBez kategoriiMichał Fijałka dla MMABlog/Perfekt TV: Wywiad!

Michał Fijałka dla MMABlog/Perfekt TV: Wywiad!

fijalka.jpeg

Gamrot - Dos Anjos

Wywiad z uczestnikiem turnieju dziesiątej Konfrontacji Sztuk Walki poniżej. Zapraszam, naprawdę warto.

MMABlog/Perfekt TV:Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sztukami walki?
– Moja przygoda ze sztukami walki zaczęła się 4 lata temu. Przez ponad 3 lata trenowałem pod okiem Mariusza Linke w LinkeGoldTeam. Obecnie od prawie roku jestem zawodnikiem klubu Berserker’s Team.

MMABlog/Perfekt TV:Jak oceniasz swój występ na KSW Eliminacje II?
– Jestem bardzo zadowolony. Myślę, że zawalczyłem nieźle. Mam nadzieję, że na tym turnieju pokażę więcej swoich umiejętności:)

MMABlog/Perfekt TV:Opowiedz nam o swoich przygotowaniach do turnieju, który odbędzie się na dziesiątej Konfrontacji Sztuk Walki. Jak wyglądają twoje codzienne treningi?
– Mój cykl przygotowawczy trwał 3 miesiące i powiem szczerze, że Bagi oraz moi przyjaciele z klubu dawali mi niezły wycisk. Było na prawdę ciężko. Mam nadzieję, że zaowocuje to formą na KSW X.

MMABlog/Perfekt TV:Kto jest obecnie Twoim Trenerem?
– Piotr Bagiński, Robert Siedziako oraz Karol Chabros, a także wszyscy, którzy pomagali mi się przygotować:)

MMABlog/Perfekt TV:Jak myślisz, co jest Twoim największym atutem w MMA?
– Myślę, że mój boks oraz Jiu Jitsu są na podobnym poziomie. Lubię walczyć zarówno w parterze jak i stójce.

MMABlog/Perfekt TV:Pamiętam Twoją walkę o trzecie miejsce z ADCC 2006. Twój przeciwnik długi okres próbował udusić Cię trójkątem, Ty jednak to wytrzymałeś. Czy w walkach turniejowych też możemy się spodziewać takiego poświęcenia?
– Udało mi się wyjść i wygrać walkę na punkty. Na KSW X chcę dać z siebie wszystko.

MMABlog/Perfekt TV:Odpuścisz sobie turnieje grapplingowe, czy będziesz startował zarówno w sportach chwytanych jak i w MMA.
– Jeżeli okresy przygotowawcze nie będą ze sobą kolidować to bardzo chętnie. Bardzo lubię walczyć w Submission oraz BJJ ale chyba największą pasją jest dla mnie MMA. Jeżeli siły pozwolą postaram się startować również na turniejach grapplingowych.

MMABlog/Perfekt TV:Podczas KSW X 12 Grudnia walczysz z bardzo dobrze obsadzonym turnieju jaki masz plan na te walki? Zbierałeś jakieś informacje o swoich przeciwnikach?
– Nie mam planu. Są to bardzo dobrzy zawodnicy. Wszystko okaże się na ringu.

MMABlog/Perfekt TV:Patrząc na obsadę turnieju dziesiątej Konfrontacji Sztuk Walki, jesteś jednym z mniej doświadczonych zawodników. Jak sobie z tym radzisz?
– Jakoś sobie radzę:) Myślę, że MMA jest takim sportem, w którym liczby nie mówią same za siebie. Nie raz zdarzało się, że mniej doświadczony zawodnik wygrywał z tym bardziej doświadczonym.

MMABlog/Perfekt TV:Jak radzisz sobie ze stresem przed meczowym, czy masz jakieś „czary mary” lub inne zaklęcia, które mają przynieść Ci powodzenie w walce. Jak porażki wpływają na Ciebie. Czy trudno Ci pozbierać się po przegranej.
– Staram się nie myśleć o turnieju i jak najrzadziej zaglądać w internet:) nie ma uniwersalnej zasady na poradzenie sobie ze stresem, trzeba go po prostu zaakceptować… Porażki napędzają mnie do jeszcze cięższej pracy.

MMABlog/Perfekt TV:Z kim na chwilę obecną chciałbyś się najbardziej zmierzyć? Może masz z kimś jakieś niewyrównane porachunki?(Oczywiście mowa tu o zawodnikach MMA)
– Heh, nie ma na chwilę obecną kogoś takiego:)

MMABlog/Perfekt TV:Co o Twojej karierze sądzi rodzina, jak na nią reagują, jak to przeżywają?
– Wszyscy trzymają za mnie kciuki. Moi rodzice woleliby żebym startował w BJJ i Submission ale akceptują mój wybór i cieszą się z moich wygranych. Moja ukochana również mi dopinguje chociaż bardzo się o mnie boi i krzyczy na mnie jak biorę SUPLEMENTY:):):)

MMABlog/Perfekt TV:Robisz coś poza treningami i walkami? Jakaś inna praca, zajęcie?
– Mam trochę zajęć. Pracuję jako ochroniarz w jednym ze szczecińskich klubów oraz jestem w trakcie otwierania sklepu z suplementami. Już niedługo zapraszam do sklepu For The Champions w Szczecinie… Aha i po nowym roku muszę zdać egzamin na egzaminatora nauki jazdy:)

MMABlog/Perfekt TV:Jakiej słuchasz muzyki? Jaki jest ulubiony Twój film? Jakie masz hobby poza sztukami walki? Dziewczyna, żona?
– Heh, lubię wszystkie rodzaje muzyki, wszystkiego po troszku:) Lubię oglądać filmy, chodzić do kina. Moje ulubione to filmy science-fiction. Trochę tego jest, więc nie będę wszystkich wymieniał:) Moim największym hobby jest moja jeszcze dziewczyna:)

MMABlog/Perfekt TV:Twój ulubiony zawodnik, organizacja?
– Oczywiście Fedor Emalianenko, a organizacja Pride, niestety już nieistniejąca.

MMABlog/Perfekt TV:Plany na przyszłość? Czy planujesz ją ze sportami walki?
– Nie wiem co przyniesie przyszłość. Mam pewne plany, ale nie chce ich na razie zdradzać:)

MMABlog/Perfekt TV:Każdy o czymś marzy. Jakie jest Twoje największe marzenie?
– Być szczęśliwym.

MMABlog/Perfekt TV:Dzięki bardzo, że poświęciłeś mi tyle czasu, dzięki za udzielony wywiad, korzystając z okazji życzę Ci sukcesów, pozdrawiam Twoich znajomych, przyjaciół oraz rodzinę.
– Również dziękuję. Pozdrawiam.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis