MMA PLNajnowszeBoksMichał Cieślak coraz bliżej kolejnej mistrzowskiej szansy! Promotor Wasilewski potwierdza!

Michał Cieślak coraz bliżej kolejnej mistrzowskiej szansy! Promotor Wasilewski potwierdza!

Już trochę minęło od ostatniej walki Michała Cieślaka (25-2, 19 KO). Jak to mówią ”cisza przed burzą”, ale tutaj w dobrym znaczeniu. Okazuje się, że nasz reprezentant jest już naprawdę blisko kolejnej walki o mistrzostwo świata. Informację również potwierdził ceniony i doświadczony promotor w naszym kraju – Andrzej Wasilewski.

Cieślak

Cieślak w kwietniu poprzedniego roku został mistrzem Europy! Polak w Rzeszowie w czwartej odsłonie zastopował reprezentanta Francji – Dylana Bregeona. W ostatniej walce Cieślak ponownie stanął przed ciekawym testem. Miało to miejsce w Nosalowym Dworze, gdy w siódmej rundzie zastopował twardego Tommy McCarthy’ego.

Przypomnijmy, że Michał już dwa razy stawał przed szansą mistrzowską. W 2020 roku w Kongo w straszliwych warunkach i historiach przegrał na punkty z Ilungą Juniorem Makabu. Także było tak w 2022 roku, gdy w Anglii musiał uznać wyższość Lawrence’a Okolie, który unikał pojedynku i ciągle klinczował. Walkę oglądało się bardzo ciężko ze względu na styl Okolie.

Andrzej Wasilewski potwierdza!

Jak informuje TVP Sport – Michał Cieślak już niebawem może zostać wyznaczony do walki wyłaniającej oficjalnego pretendenta do pasa federacji WBC. Polak w tym starciu najprawdopodobniej zmierzyłby się z ostatnio zaskakującym Argentyńczykiem – Yamilem Alberto Peraltą. W tej sytuacji Polak oddałby tytuł mistrza Europy.

Taką prawdopodobną opcję potwierdził promotor – Andrzej Wasilewski.

Tę decyzję musimy podjąć na dniach, natomiast myślę, że Michał raczej już ma za sobą tę satysfakcję ze zdobycia pasa mistrzostwa Europy. Zdobył go, później go obronił, tego już mu nikt nie odbierze, ale myślę, że ten pas spełnił już swoją funkcję. Zaczęliśmy rozważać różne aspekty, w tym finansowe i rzeczywiście niewykluczone, że ten pas oddamy. Naszą ambicją jest walka o mistrzostwo świata – powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis