MMA PLNajnowszeMateusz Chińczyk RębeckiMateusz Rębecki przed dużym pojedynkiem! Polak liczy, że po zwycięstwie trafi do TOP 15!

Mateusz Rębecki przed dużym pojedynkiem! Polak liczy, że po zwycięstwie trafi do TOP 15!

To będzie bardzo ważny pojedynek. Niewykluczone, że Mateusz Rębecki (19-1) po potencjalnym zwycięstwie trafi do TOP 15 wagi lekkiej. Na to samo liczy Polak, który jest mocno zmotywowany przed czwartym pojedynkiem w największej organizacji na świecie.

Rębecki

”Rebeasti” w klatce UFC zamelduje się już dwudziestego siódmego kwietnia. Polak w Las Vegas zmierzy się z niebezpiecznym Joelem Alvarezem (20-3).

“El Fenomeno” do tej pory stoczył siedem walk w amerykańskim gigancie. 31-latek przegrał w debiucie na punkty z Damirem Ismagulovem oraz w 2022 roku przed czasem z Armanem Tsarukyanem. W pozostałych walkach Joel wychodził zwycięsko i pokazywał się z naprawdę świetnej strony. Hiszpan wszystkie walki kończył przed czasem – pokonując choćby Joe Duffy’ego, Thiago Moisesa czy Marca Diakiese.

Rębecki: Wszystko jest przed nami!

Mateusz Rębecki w rozmowie z Polsatem Sport wyznał, że po potencjalnym zwycięstwie liczy na trafienie do TOP 15 oficjalnego rankingu największej organizacji na świecie.

Alvarez będzie dla mnie prawdopodobnie najcięższym, najbardziej wymagającym przeciwnikiem. Jest chyba 19 w rankingu. Może, mam nadzieję, że po tej walce wskoczyłbym do pierwszej piętnastki rankingu. Jeśli dam dobre show, bo tak naprawdę UFC też na tym zależy, więc jestem pełen nadziei. Wszystko jest przed nami.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo realna opcja. W tej sytuacji w TOP 15 najbardziej obsadzonej wagi na świecie – znalazłoby się dwóch naszych reprezentantów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis