MMA PLBoksMateusz Masternak mistrzem Polski w boksie. Droga na Igrzyska rozpoczęta!

Mateusz Masternak mistrzem Polski w boksie. Droga na Igrzyska rozpoczęta!

Foto: PAP

Mateusz Masternak mistrzem Polski w boksie! Legitymujący się bilansem 41 zwycięstw i 5 porażek na zawodowych ringach zawodnik wrócił do boksu amatorskiego. Na 90. mistrzostwach Polski w Boksie w Opolu  pięściarz ten zdobył złoty medal.

Co ciekawe tydzień wcześniej Masternak stoczył charytatywną walkę z prezesem FEN Pawłem Jóźwiakiem.

W drodze do finału “Master” pokonywał przed czasem kolejno Michała Szocińskiego Andrzeja Kołtona i Kamila Zielińskiego. W finale rywalem Masternaka był natomiast agresywnie walczący obrońca tytułu Michał Soczyński z Paco Lublin.

Rywal “Mastera” sprawił mu sporo problemów. Soczyński ruszył od początku mocno na rywala, choć sam też sporo przyjmował. Z biegiem pojedynku Masternak zaczął zyskiwać przewagę. W końcówce walki akcja dość często przenosiła się zaś do klinczu. Ostatecznie sędziowie zdecydowali jednogłośnie, że to Masternak był lepszy w tym pojedynku. Mateusz Masternak został nowym mistrzem Polski w wadze ciężkiej, czyli w limicie do 91 kg.

Celem Masternaka jest oczywiście zdobycie medalu na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Dzisiejszy tytuł mistrza Polski to dopiero początek drogi.  Przepustkę olimpijską będzie mógł sobie zapewnić na jednym z dwóch turniejów kwalifikacyjnych – europejskim w Londynie w dniach 13-23 marca 2020 r. lub światowym w Paryżu w dniach 13-24 maja 2020 r.