MMA PLArchiwumGamrotMateusz Gamrot po zwycięstwie w Las Vegas awansował w rankingu wagi lekkiej!

Mateusz Gamrot po zwycięstwie w Las Vegas awansował w rankingu wagi lekkiej!

Mamy bardzo dobrą wiadomość. Mateusz Gamrot (23-2) awansował w oficjalnym rankingu wagi lekkiej w największej organizacji na świecie. 32-latek w tym roku odnotował dwa zwycięstwa. Ostatnie może spowodować, że ”Gamera” czekają już walki z wielkimi nazwiskami.

Mateusz Gamrot chce walki z czołowym zawodnikiem UFC

”Gamer” ponownie wystąpił w main evencie największej organizacji na świecie. Polak już w pierwszej odsłonie postawił twarde warunki, ale musiał cały czas uważać, bowiem Rafael był niebezpieczny. Co ważne było obalenie i niskie kopnięcia – niewykluczone, że właśnie wtedy rywal doznał/pogłębiła się kontuzja rywala. W drugiej odsłonie Polak zaczął się rozkręcać i było wiadomo, że możemy spodziewać się dużych emocji. Fiziev doznał poważnej kontuzji i nie był w stanie kontynuować walki.Kto będzie teraz rywalem ”Gamera”? Reprezentant Czerwonego Smoka i American Top Team zapewnia, że chciałby się zmierzyć z Charlesem Oliveirą.

To nie był sposób, w jaki chcę wygrywać walki, ale teraz nie mogę doczekać się przyszłego roku, aby znowu zawalczyć. Moim wymarzonym starciem jest oczywiście mistrz dywizji Islam Makhachev, ale to nie teraz. Teraz chciałbym rzucić wyzwanie najniebezpieczniejszemu zawodnikowi w parterze – Charlesowi Oliveirze. Chciałbym zmierzyć się z tym właśnie gościem

Gamrot awansował!

Oficjalnie Mateusz Gamrot awansował o jedną pozycję w oficjalnym rankingu wagi lekkiej w największej organizacji na świecie. Polak aktualnie jest na 6 miejscu.

Gamrot w tym roku wrócił na odpowiednie tory po przegranej na gali UFC 280 w Abu Dhabi, gdzie po dobrej walce przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Beneilem Dariushem. Polak w pierwszej połowie 2023 roku wszedł na zastępstwo i wystąpił na UFC 285. ”Gamer” po trzech rundach pokonał Jalina Turnera.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis