MMA PLNajnowszeUFCMateusz Gamrot chciał walki z legendą UFC! Teraz zdradza: Przychylnie się do tego ustosunkowali

Mateusz Gamrot chciał walki z legendą UFC! Teraz zdradza: Przychylnie się do tego ustosunkowali

Najlepszy Polak walczący obecnie w kategorii lekkiej – Mateusz Gamrot chciał walki z legendą UFC! W rozmowie z portalem TVP Sport “Gamer” przyznał, że była nawet zgoda na takie zestawienie ze strony UFC!

Mateusz Gamrot chciał walki z legendą UFC

Gamrot to obecnie czołówka wagi lekkiej UFC. Polak znowu znajduje się na fali zwycięstw, pokonując kolejno: Jalina Turnera, Rafaela Fizieva i Rafaela dos Anjosa. Trzy zwycięstwa ustawiają Gamrota w uprzywilejowanej pozycji przed kolejną walkę.

Nie dziwne zatem, że Polak chciał teraz skrzyżować rękawice z legendą UFC i byłym mistrzem wagi lekkiej.

Mateusz Gamrot chciał walki z legendą UFC! Teraz zdradza: Przychylnie się do tego ustosunkowali

“Gamer” agitował na walkę z Charlesem Oliveirą. Brazylijczyk to były mistrz wagi lekkiej i zawodnik należący do czołówki dywizji.

Gamrot przyznał nawet, że UFC chciało doprowadzić do takiej konfrontacji polski-brazylijskiej, ale na przeszkodzie stanął “Da Bronx”:

“Pytałem UFC o Charlesa, oni przychylnie się do tego ustosunkowali. Ale pozostaje kwestia drugiej strony, która sama nie wie, czego chce. Wiesz z drugiej strony mu się nie dziwię. Całe życie bije się w UFC. Stoczył mnóstwo walk, zgarnął mnóstwo bonusów. Był już mistrzem. To jakaś naturalna kolej rzeczy chyba to jest, że później ci zawodnicy szukają tych walk bardziej medialnych.

Wiesz ja też widziałem Charlesa Oliveirę na żywo. To naprawdę jest wielki chłop. Nie dziwię, że już nie chce robić kategorii wagowej. Dla mnie to nie jest przyjemne przy mojej wadze. To ja się nie dziwię, że on tam przechodzi katusze. Rankingowo patrząc pod siebie, to idealnie by mi się składało, żeby z nim walczyć. To była moja druga zaczepka… i myślę, że ostatnia. Już nie mam zamiaru prosić czy upominać się o jednego rywala. Rozmawiałem też z Danem Lambertem. Powiedziałem, że jak Charles faktycznie nie będzie chciał, czy jak pójdzie kategorię wyżej, to po prostu niech dają mi kogoś innego. Ja chcę być aktywny. Chcę walczyć. Każda wygrana zbliża mnie do walki o pas. Czy to będzie TOP 5, czy TOP 10. W moim przypadku najważniejsze jest wygrywanie walk teraz.”

Cała rozmowa portalu TVP Sport z Mateuszem Gamrotem do sprawdzenia -> TUTAJ.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis