MMA PLNajnowszeBoksMasternak świetnym przykładem dla młodego społeczeństwa: Niejeden mógłby odpuścić…

Masternak świetnym przykładem dla młodego społeczeństwa: Niejeden mógłby odpuścić…

Mateusz Masternak (47-5, 31 KO) doczeka się mistrzowskiej szansy! Długa kariera i cierpliwość przyniosła owoce. ”Master” już w najbliższą niedzielę w Anglii, a dokładnie w Bournemouth zawalczy o pas WBO wagi junior ciężkiej. 36-latek skrzyżuje rękawice z zawodnikiem publiczności i aktualnym mistrzem –  Chrisem Billamem-Smithem (18-1, 12 KO). Polak swoimi wypowiedziami, ale także zachowaniem udowadnia, że jest świetnym przykładem dla młodego społeczeństwa i nie tylko.

Masternak

Masternak już po swojej ostatniej walce w październiku poprzedniego roku miał ważne przesłanie do młodzieży.

Może to zabrzmi nieskromnie, ale jestem piątym dzieckiem z 11-osobowej rodziny. Jako 15 latek wstałem pewnego rana i powiedziałem, że chce zostać sportowcem – że chcę coś zmienić i nie chce robić tego co moi rodzice, dziadkowie i tak dalej. Wyszedłem z domu z plecakiem i reklamówką. Chcę powiedzieć młodzieży wierzcie w siebie, nie ważne co by was w życiu spotkało tylko liczy się wy i wasz umysł. Dziękuję.

Mateusz Masternak 👑👑👑

Posted by Sporty walki z humorem on Sunday, October 30, 2022

Ważna wypowiedź Masternaka!

Mateusz Masternak to przykład pięściarza, który ciężką pracą, cierpliwością zaszedł bardzo daleko. Wypowiedzi, ale także zachowanie ”Mastera” jest dobrym przykładem dla młodzieży i nie tylko.

Oto jedna z ostatnich wypowiedzi Mateusza przed zbliżającą się walką o tytuł mistrza świata:

Czekałem na ten moment 17 lat od debiutu w boksie, a 21 lat od rozpoczęcia treningów w śmierdzącej sali gimnastycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Myślę, że niejeden sportowiec mógłby odpuścić. Miałem momenty załamania, problemy finansowe. Ta cała droga spowoduje, że eksploduję 10 grudnia. Chcę wygrać dla wszystkich normalnych ludzi i pokazać, że mistrzostwo świata może zdobyć nie tylko człowiek oderwany od rzeczywistości z głową w chmurach.

Całość znajdziecie tu: https://sportowefakty.wp.pl/boks/1094961/chcial-rzucic-boks-powalczy-o-mistrzostwo-swiata-to-scenariusz-na-oscara

Posted by Mateusz Masternak on Wednesday, December 6, 2023
Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis