MMA PLNajnowszeBez kategoriiMarcus Aurelio [Przed Bushido 8]

Marcus Aurelio [Przed Bushido 8]

aurelio.jpg

Gamrot - Dos Anjos
DENIS MARTINS: Jak myślisz dlaczego American Top Team nie zyskało takiej sławy jak Chute Boxe albo Brazilian top Team?
MARCUS AURELIO: ATT nie ma takiej sławy, ponieważ my nie jesteśmy na tym samym poziomie. Oni są bardziej aktywni niż my. Nasza szkoła istnieje dopiero od 3 lat. BTT na przykład jeśli brać pod uwagę czasy Carlsona Gracie istnieją już z 20 lat. Tak samo jest z Chute Boxe, gdzie ich zawodnicy muay thai po latach 80 zainteresowali się mma. W moich oczach ATT jednak daje sobie dobrze radę. Dopiero w sumie zaczynamy a już narobiliśmy trochę szumu w organizacjach takich jak UFC i Pride.

DM: Czy ATT konkuruje jakoś z innymi zespołami z Ameryki lub z Brazylii?
MA: Nasza szkoła i nasi zawodnicy są na takim samym poziomie jak reszta teamów z USA. Jesteśmy w tym biznesie dopiero od 3 lat a mimo to uważam jesteśmy jednym z elitarnych zespołów.
DM: Co niesie za sobą zrzucenie otoczki bycia fighterem tylko ZST na rzecz bycia większą gwiazdą?
MA: Będę chciał osiągnąć to wszystko co zrobiłem będąc w ZST. Staram się polepszyć moje podstawowe umiejętności. Rozwijam swoje techniki boksu, muay thai, zapasów, oraz chcę sprawić by moje jiu jitsu było bardziej agresywne. Uczę się też g&p. Moje zamiary to walczyć za każdym razem lepiej i robić dobre show dla japońskiej publiczności.
DM: Dlaczego nie brałeś udziału w ostatnim turnieju GP ZST?
MA: Z dwóch powodów. Po pierwsze ZST chciało abym zrzucił wagę z 70 do 65kg a to już było dla mnie niewykonalne. Drugi powód to mój bardzo dobry nowy kontrakt z DSE a oni nie pozwoliliby mi walczyć w innej organizacji.
DM: Remigijus Morkevicius zawodnik, którego pokonałeś w pierwszym turnieju ZST, wygrał ostatnie GP. Jest jakaś szansa, że będziesz z nim walczył w przyszłości?
MA: Na razie nic nie słyszałem o możliwości naszego rewanżu. Jakkolwiek taka walka może się odbyć w Bushido. Morkevicius to bardzo dobry zawodnik i nasza druga walka mogłaby przyciągnąć wielu kibiców.
DM: Słyszałem, że miałeś wiele problemów podczas ważenie przed Bushido 5. Co się dokładnie stało?
MA: To jest fakt, o którym chciałbym zapomnieć jeśli idzie o moją karierę. Nasi menadżerowie (Mishimy i mój) mieli porozumienie odnośnie naszych wag. Ta umowa upadła, bo Mishima nagle zażądał zmian odnośnie tego ile mamy ważyć. Dopiero o 4 nad ranem w dniu walki miałem więc wagę, która on sobie zażyczył. Nie mogłem nic zrobić, bo Bushido to była moja wielka szansa. Musze dodać, że to nie było z winy DSE, która pomogła mi naprawdę dużo w tej sytuacji.
DM: Myślałeś przez chwilę aby zrezygnować z tego powodu z tej walki?
MA: To był nonsens stworzony przez Mishime. On nie myślał o możliwej reakcji fanów bądź DSE. Może chciał już zakończyć karierę bo nic się dla niego nie liczyło.
DM: Zauważyłem, że coś było z Tobą nie tak podczas walki.
MA: Dziękuję Bogu, że fani widzieli, że to nie był prawdziwy Marcus Aurelio. Gdy dotarłem już do szatni przed walką, miałem wiele skurczów i czułem zmęczenie nóg. Było to spowodowane wahaniami wagi w krótkim czasie.
DM: A co myślisz o Mishimie jako o zawodniku?
MA: Bardzo przeciętny zawodnik, który tylko starał się bronić. Jeśli walczyłbym z nim w pełni sił to znokautowałbym go lub poddał.
DM: Jeśli zawodnicy przegrywają to pytam ich, co było tego głównym powodem. Ciebie jednak w tej sytuacji nie ma sensu pytać…
MA: Popełniłem kilka błędów. Główny to myśl, że jestem supermanem i mogę spełniać ich wszelkie żądania bez szkody dla siebie. Walczyłem również z nim trochę z furią a do tego zmęczony.
DM: Walczenie na plecach nie było strategią, którą wyniosłeś z ZST. Czy taka była tutaj konieczność?
MA: Z powodu mojego krańcowego zmęczenia walka garda była najbezpieczniejszym wyjściem, o którym mogłem pomyśleć.
DM: Mishima uderzył Cię w oko. Miałeś przez to potem jakieś problemy?
MA: Nie uważam, że ten cios był przez niego planowany. To było raczej spowodowane moim brakiem sił niż jego własna wolą. Oko trochę zapuchło ale nie było to nic poważnego z czym by sobie nie poradziła torebka z lodem.
DM: Twoja druga walka w Bushido była z Daisuke Nakamura. Czy ten pojedynek pokazał pełnię Twoich umiejętności?
MA: Nakamura to wszechstronny zawodnik i szybko poruszający się. Byłem jednak szybszy i chciałem narzucić swoje tempo. Ja nadal nie pokazałem wszystkich swoich umiejętności.
DM: Miałeś wiele pozycji, z których mogłeś go poddać. Dlaczego się to nie udało?
MA: On trzymał mnie za napiąstniki gdy byłem bliski poddania go. Miał też dobra obronę. Ale to było wszystko. Nie zagroził mi niczym poważnym, cały czas go kontrolowałem.
DM: Twoja kolejna walka 17 lipca będzie z Jutaro Nakao. W jakiej wadze będziesz z nim walczył?
MA: Będziemy walczyć w kategorii do 73kg.
DM: Co wiesz o przeciwniku?
MA: Nakao ma dużo doświadczenia z różnych organizacji mma. Jest dobry w stójce i ma dosyć dobry parter.
DM: Myślisz, że Pride zrobi w tym roku walkę o pas w kategorii poniżej 73kg?
MA: Mam nadzieję, że tak się stanie. Ja chcę być mistrzem Bushido.
DM: Takanori Gomi to gwiazda Bushido. Chcesz z nim walczyć?
MA: Pewnie, że tak. On jest obecnie numerem jeden i mam nadzieje się z nim spotkać. Ma za sobą serię zwycięstw, więc będę musiał poczekać na szanse pojedynku z nim.
DM: Siedmiu brazylijskich zawodników już poległo w walce z nim. Jakie główne błędy popełniali podczas tych pojedynków z Gomim?
MA: Jego przeciwnicy musza bardziej rozwinąć umiejętności parteru. Uważam, że te techniki nie są specjalnością Takanori. W stójce jest niesamowity ale gdy pokonali go Penn i Hansen to stało się to w parterze. Ktokolwiek obali Gomiego będzie miał dużą szanse wygrania z nim.
DM: A co ogólnie myślisz o Gomim?
MA: Jego statystyki ukazują go jako gwiazdę i asa. Jednak na przykład Tatsuya Kawajiri jest bardziej kompletnym zawodnikiem.
DM: Co możemy oczekiwać po Twojej zbliżającej się walce?
MA: Chce powiedzieć wszystkim moim fanom, że następna walka będzie pełna emocji. Jestem gotów do starcia zarówno w stójce jak i w parterze. Bez wątpienia to będzie wspaniały pojedynek. Będę się starał zakończyć go przez KO lub poddanie. Chcę również podziękować wszystkim moim partnerom z ATT, którzy zawsze mnie wspierają. Moim trenerom – Benkei (od kondycji), Marcelo Silveira i Conan Silveira. I dzięki też dla Ciebie, że dałeś mi szansę przedstawienia się na tej stronie internetowej.

Żródło: http://news.adcombat.com/
Tłumaczenie: Kain

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis