MMA PLUFCMarcin Tybura vs. Greg Hardy na ostatniej gali UFC w tym roku

Marcin Tybura vs. Greg Hardy na ostatniej gali UFC w tym roku

Foto: UFC

W tym roku czeka nas jeszcze jedna walka Polaka w UFC. Na gali UFC on ESPN+ 43 Marcin Tybura (20-6) zmierzy się z popularnym a zarazem kontrowersyjnym Gregiem Hardym (7-2, 1 N/C).

Do pojedynku dojdzie na gali UFC on ESPN+ 43, która odbędzie się 19 grudnia. To ostatnia tegoroczna gala amerykańskiej organizacji.

Podczas dzisiejszej transmisji UFC 255 oficjalnie potwierdzono kilka starć tej właśnie w gali, w tym właśnie to polsko-amerykańskie.

Jeszcze pod koniec 2019 roku sytuacja “Tybura” w UFC nie wyglądała najlepiej. Uniejowianin miał za sobą dwie porażki i tylko jedno zwycięstwo w pięciu ostatnich walkach. 2020 rok jak do tej pory jest jednak dla Tybury znakomity. Polak pokonał kolejno jednogłośnymi decyzjami Sergeya Spivaka, Maxima Grishina i Bena Rothwella.

Hardy jeszcze kilka lat temu był gwiazdą ligi futbolu amerykańskiego NFL. Amerykanin miał też zatargi z prawem w związku z przemocą domową i używaniem narkotyków. Później postanowił spróbować swoich sił w MMA. Już na początku zawodowej kariery trafił do Contender Series a nieco później do UFC. “The Prince of War” ma obecnie w amerykańskiej organizacji bilans 4 zwycięstw, 2 porażek, jedna walka została zaś uznana za nieodbytą. W walkach Hary’ego dochodziło też do dziwnych sytuacji jak nielegalne kopnięcie w parterze czy… użycie inhalatora podczas walki.

Zobacz także:

Valentina Shevchenko wciąż mistrzynią wagi muszej UFC

“Bullet” okazała się lepsza od Jennifer Maii w co-main evencie UFC 255. Pretendentka wygrała co prawda jedną rundę, lecz nie była w stanie zrobić więcej.

Skandal w walce Najmana z “Don Kasjo”!

To nie tak miało wyglądać. Druga walka wieczoru FAME MMA 8 zakończyła się szybko. Jednak nie nokautem, lecz dyskwalifikacją.