MMA PLProfessional Fighters LeagueWyzwanie Marcina Helda! Zmierzy się z dwukrotnym mistrzem PFL!

Wyzwanie Marcina Helda! Zmierzy się z dwukrotnym mistrzem PFL!

Marcin Held (26-7) poznał rywala na swój debiutancki pojedynek dla Professional Fighters League. Rywalem 29 latka będzie dwukrotny zwycięzca turnieju PFL w wadze lekkiej, niepokonany od 2017 roku, Natchan Schutle (20-3-1).

Brazylijczyk wygrał 9 z ostatnich 10 pojedynków. Tylko Johhny Case nie ugiął się przed mistrzem PFL, remisując z nim w ćwierćfinałach pierwszego sezonu. „Russo” to świetny zawodnik parterowy, który 9 wygranych przed czasem odniósł właśnie w tej płaszczyźnie. Warto odnotować, że trenuje na co dzień w American Top Team, którego członkiem jest inny Polak – Mateusz Gamrot! Ostatnią porażkę Brazylijczyk odniósł w 2017 roku z rąk Islama Mamiedowa.

Dla Polaka będzie to debiut w PFL. Held miał zadebiutować rok temu, jednak z uwagi na pandemię Covid-19, organizacja postanowiła przesunąć cały sezon. Reprezentant Bastionu Tychy wygrał 4 ostatnie walki. W pokonanym polu został weterana UFC, Diego Brandao, a także bardzo solidnego Musę Chamanajewa. Tym samym Polak odbił się po serii trzech porażek, którą zanotował w UFC. Co ciekawe, Held w rozmowie z Maciejem Turskim z Kanału Sportowego przyznał, że to właśnie Brazylijczyk jest jednym z jego dwóch wymarzonych rywali.

Cały sezon Professional Fighters League będzie można oglądać w TVP Sport. Walka Held-Schulte odbędzie się 23 kwietnia jako druga najważniejsza walka wieczoru inauguracyjny gali. Daniem głównym będzie starcie Anthonego Pettisa z Clayem Collardem.

Zobacz także:

Analiza rywali Marcina Helda cz.1

Kto jest faworytem turnieju?

Analiza rywali Marcina Helda cz.2

Jakie są czarne konie turnieju PFL?

Analiza rywali Marcina Helda cz.3

Kto najpewniej jest bez szans o złoto?