MMA PLsuperior challengeMarcin Bandel powalczy o pas mistrzowski organizacji Superior Challenge

Marcin Bandel powalczy o pas mistrzowski organizacji Superior Challenge

Były zawodnik UFC, Marcin “Bomba” Bandel (17-5-1) stanie przed największym wyzwaniem w zawodowej karierze od czasu opuszczenia szeregów największej organizacji MMA na świecie.

bandel pas superior challenge

Polak zawalczy o pas mistrzowski organizacji Superior Challenge na gali, która odbędzie się 1 grudnia w Sztokholmie. Rywalem “Bomby” będzie 39-letni Szwed, który wygrał osiem walk z rzędu – David Bielkheden (25-12).

Bandel o swoim pojedynku poinformował w mediach społecznościowych:

Już oficjalnie 😁😁😁 !!!1 grudnia zawalczę o pas organizacji SuperiorMoim przeciwnikiem będzie weteran takich…

Opublikowany przez Marcin "Bomba" Bandel Czwartek, 25 października 2018

Bandel stolicę Szwecji nie wspomina dobrze. To właśnie tam debiutował w największej organizacji MMA na świecie na gali UFC Fight Night 53, gdzie przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Mairbekiem Taisumovem. Rzecz miała miejsce w październiku 2014 roku. Później “Bomba” przegrał kolejny pojedynek w oktagonie, gdzie na gali UFC w Krakowie znokautował go w drugiej rundzie Stevie Ray.

Od tamtej pory Bandel walczy na lokalnych galach na całym świecie. Walczył m.in. w Polsce (FEN), w Niemczech (La Famillia Fight Night, GMC), Hiszpanii (Fight Club Slam) czy Brazylii (Road To Abu Dhabi Warriors). Polak wygrał dwie z trzech swoich ostatnich zawodowych walk pokonując Amira Hosseiniego i Selima Agaeva oraz zantowoał remis w walce z innym byłym zawodnikiem UFC Mickaelem Leboutem.

Polakowi życzymy powodzenia w zbliżającym się wyzwaniu!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis