MMA PLNajnowszeBorys MańkowskiMańkowski chce wrócić do freak fightów. Proponuje Adamka lub Bandurę!

Mańkowski chce wrócić do freak fightów. Proponuje Adamka lub Bandurę!

W sobotę w Gliwicach odbyła się gala FAME 21. W walce wieczoru, w szermierce na pięści, zmierzyli się – Tomasz Adamek oraz Patryk Bandurski. Borys Mańkowski myśli o stoczeniu boju z jednym z nich. Z kim zmierzy się “The Tasmanian Devil”?

Borys ostatnio nie przeżywa najlepszych chwil w kontekście swojej kariery sportowej. Jest po trzech porażkach z rzędu, a zeszłoroczny pojedynek z Mirceą zakończyło latające kolano Mołdawianina. Od tamtej pory minęło półtora roku, a o kolejnej walce “Tasmańskiego Diabła” ani widu, ani słychu.

Borys Mańkowski dotychczas zawalczył tylko raz w organizacji freakowej. Był on jednym z bohaterów main eventu gali FAME 11. W formule bokserskiej na małe rękawice oraz dystansem czasowym – 1 runda x15 minut – pokonał on Normana Parke’a. Nadmienię, że to właśnie była jego ostatnia wygrana w karierze.

Po owej wygranej zachęcił włodarzy FAME do zorganizowania rewanżowego pojedynku w formule grapplerskiej pomiędzy nim, a Mateuszem Gamrotem. Zarówno Wojtek Gola, jak i “Boxdel” wydawali się być zadowoleni z takiego pomysłu, natomiast finalnie do tego nie doszło.

Mańkowski z kolejnym main eventem w FAME?

Dzisiejszego wieczoru Borys opublikował krótki wpis na Instagramie, w którym zadał swoim fanom pewne pytanie. Mianowicie chodziło o ich opinię względem jego pojedynku z Tomkiem Adamkiem, bądź Patrykiem Bandurskim:

Wyżsi o dwie głowy, ciężsi o 30 kg, ale byłoby ciekawie. Wiedzielibyście taką walkę? Piętnastominutowa runda łupanki? Z kim wolelibyście zobaczyć taką walkę?

Wpis oczywiście poprzedza zdjęcie, które przedstawia zbicie rękawic Adamka z “Bandurą”.

Czy taka walka ma sens? Sam zawodnik “Czerwonego Smoka” zauważył, że dysproporcja warunków fizycznych jest olbrzymia. Mimo to uważam, że zarówno walka z “Góralem”, jak i z “Bandurą” byłyby niezwykle interesujące. Co jak co, ale ja bym takie pojedynki oglądał z wielkim zaciekawieniem. Jak widać jednak na powyższym zrzucie ekranu – “Bandura” nie jest zbyt zainteresowany :D.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis