MMA PLUFCMakhmud Muradov wchodzi w kolejne zastępstwo. Rywal z czołowej “15” UFC dla zawodnika Ankosu

Makhmud Muradov wchodzi w kolejne zastępstwo. Rywal z czołowej “15” UFC dla zawodnika Ankosu

Foto: MMA Fighting

Makhmud Muradov (24-6) wkrótce stoczy swoją trzecią walkę dla organizacji UFC. Zawodnik z Uzbekistanu wystąpi na gali UFC on ESPN+ 28 w Brasilii. Jego przeciwnikiem będzie tam Brazylijczyk Antonio Carlos Junior (10-4, 1 N/C)

Starcie zostało już oficjalnie potwierdzone przez organizację UFC.

Dla Muradova ewentualne zwycięstwo może być szansą na wskoczenie do rankingu wagi średniej UFC. Antonio Carlos Junior jest bowiem sklasyfikowany na 14. pozycji w tym zestawieniu.

O Uzbeku zrobiło się głośno po tym, gdy sam Floyd Mayweather Jr. nazwał go “najlepszym zawodnikiem MMA na świecie”.

Co ciekawe w dotychczasowych walkach Muradov występował w charakterze zastępstwa. Mimo to pokonał zarówno Alessio Di Chirico jak i Trevora Smitha. Za grudniowy nokaut na tym drugim został nawet nagrodzony bonusem za Występ Wieczoru.

I tym razem Uzbek zastąpi innego zawodnika. Pierwotnie bowiem rywalem Carlosa Juniora miał być Brad Tavares.

Antonio Carlos Junior to zawodnik występujący w UFC od 2014 roku. Do tej organizacji trafił jako zwycięzca trzeciej edycji brazylijskiego TUF-a. Co ciekawe mimo, iż w tamtym sezonie zawodnicy rywalizowali również w wadze średniej to Carlos Junior wystąpił innej kategorii, czyli… ciężkiej. Wkrótce jednak zszedł do limitu 185 funtów. W pewnym momencie Brazylijczyk wypracował sobie serię pięciu kolejnych zwycięstw. 2019 rok nie należał jednak dla niego do udanych. W zeszłym roku zaliczył bowiem dwie porażki. Po decyzjach sędziowskich Carlos Junior musiał uznać wyższość Iana Heinischa i Uriaha Halla.