Luke Rockhold: Jones skończy Smitha w pierwszej rundzie, nie wiem czemu robią taką walkę

Były mistrz wagi średniej, który zdecydował się na przenosiny do wyższej kategorii wagowej i swoją następną walkę stoczy w dywizji półciężkiej – Luke Rockhold (16-4) najwyraźniej nie jest fanem zestawienia mistrzowskiego w postaci walki Jon Jones vs. Anthony Smith.

Obaj zawodnicy mają zmierzyć się w walce wieczoru marcowej gali UFC 235. Formalnością do załatwienia jest otrzymanie licencji zawodniczej przez Jonesa, uprawniającej go do walki w stanie Nevada.

Rockhold natomiast uważa, że Anthony Smith (31-13) nie zasługuje na walkę o tytuł i przewiduje, że jego walka z Jonem Jonesem (23-1, 1 N/C) zakończy się w pierwszej rundzie:

„Anthony Smith dostał właśnie walkę o pas. Ale on nie mógł wejść do czołowej 10. w wadze średniej. Smith przegra z Jonesem w pierwszej rundzie. Nie wiem czemu robią taką walkę.”

Zatem kto wg Rockholda w tej chwili zasługuje bardziej na walkę o pas?

„Corey Anderson wytrzymałby może kilka rund z Jonesem. Jan Błachowicz jest prawdopodobnie najtwardszym zawodnikiem w czołówki. To twardy i wytrzymały gość. Nie ma wiele umiejętności, ale jest wytrzymały.”

Przypominamy, że Jan Błachowicz (23-7) ma już zaklepaną kolejną walkę w oktagonie UFC. Polak wystąpi w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ w Pradze, już 23 lutego. Jego rywalem będzie niebezpieczny Brazylijczyk – Thiago Santos (20-6).