MMA PLNajnowszeBez kategoriiŁukasz Szczerek przegrał z Ottmanem Azaitarem w Niemczech. Pełne wyniki gali GMC 8 [WIDEO]

Źle będzie wspominał swoją walkę w Niemczech Łukasz Szczerek (4-1). Berserker został trafiony przez Marokańczyka kombinacją ciosów w stójce i został skończony w parterze przez TKO w 1. rundzie. Pierwotnie rywalem Ottmana Azaitara (7-0) miał być Daniel Skibiński (6-3) z Ankos MMA Poznań. “Skiba” doznał jednak kontuzji ręki, która wykluczyła go z walki. Szczerek przyjął walkę zaledwie dwa tygodnie przed galą.

Dla Szczerka była to piąta walka w karierze a zarazem pierwsza porażka. Berserker w 2015 r. wrócił po blisko czteroletniej przerwie od startów zawodowych. Na galach organizacji Gladiators Arena pokonywał kolejno Piotra Szybę (1-1) oraz Tomasz Pilarskiego (2-2).

Drugi z Polaków, Kamil Lipski (6-3) został znokautowany w trzeciej rundzie przez znanego z KSW, Patricka Valle (11-9-1), którzy przed walką znajdował się na passie czterech przegranych z rzędu. Na gali GMC 8 wystąpił ponadto znany z gal w Polsce, Mickael Lebout (14-6-1). Francuz musiał uznać wyższość Jessina Ayariego (15-3) w swojej pierwszej walce po zwolnieniu z UFC. Niemiec okazał się lepszy od “Ragnara” na pełnym dystansie. Porażkę poniósł również Cengiz Dana (17-21-1), który wracał po dwuletniej przerwie od startów.

Pełne wyniki (zza gnp1.de):
Jessin Ayari pok. Mickaela Lebout przez decyzję sędziów.
Kerim Engizek pok. Micka Mokoyoko przez poddanie (duszenie zza pleców), 2. runda.
Ottman Azaitar bes. Lukasza Szczerka przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda.
Andre Balschmieter pok. Cengiza Danę przez decyzję sędziów.
Anatolij Baal pok. Abeku Afful przez TKO (ciosy) in Rd. 1
Florin Gardan pok. Bena Boekeego przez decyzję sędziów
Mohamed Grabinski pok. Ehsana Molaeiego poddanie (duszenie zza pleców), 2. runda.
Jonny Kruschinske pok. Sebastiana Barona przez TKO (przerwanie lekarza), 1. runda.
Patrick Vallee pok. Kamila Lipskiego przez KO (cios), 3. runda.
Aitek Emadi pok. Alice’a Ardeleana przez decyzję sędziów.