MMA PLNajnowszeGMCŁukasz Sajewski przegrywa na GMC 17 w Dusseldorfie, menadżer wściekły na decyzję sędziów

W miniony weekend na gali GMC 17 w Dusseldorfie do klatki powrócił po dwuletniej przerwie były zawodnik UFC, Łukasz Sajewski (13-4). Wyprawa Polaka do Niemiec nie okazała się jednak udana.

“Wookie” przegrał bowiem kontrowersyjną decyzją sędziów z Nordinem Asrihem (27-10-1), choć zdaniem menadżera zawodnika, Pawła Kowalika z grupy MMA Cartel, Polak wygrał dwie z trzech rund. Sędziowie byli jednak innego zdania, wskazując jako zwycięzcę 39-letniego Niemca.

Kowalik nie zdzierżył punktacji w tym pojedynku, co wyraził na Twitterze:

“Knockdown w pierwszej, druga dla niego, ponad 3 minuty kontroli w trzeciej. Dla Nordina szacunek, ma chłop potworne zdrowie i dali dzisiaj dobrą bitkę, ale jak sędzia punktowy chce udowadniać swoją decyzję solówką, bo nie ma argumentów, to mamy jasność.

Wał jak sam skurwysyn. Jebać GMC.”

Dla Sajewskiego była to pierwsza walka od października 2016 roku, kiedy to na gali UFC 204 przegrał przez nokaut z Marciem Diakiese. Polak w największej organizacji MMA na świecie stoczył trzy pojedynki notując rekord 0-3.