MMA PLNajnowszeBez kategoriiKSW – Wczoraj!!! Dziś!!! Jutro !!!

KSW – Wczoraj!!! Dziś!!! Jutro !!!

fight9.jpg

Pasternak

Sporty walki w Polsce w ostatnich latach bardzo dynamicznie przeciskają się do czołówki najbardziej popularnych dyscyplin sportowych.

Na przełomie ostatnich dwóch lat Polska jest miejscem gdzie odbyło się bardzo wiele różnych gal i turniej w K- 1, Kick Boxingu czy MMA. Jedne były bardziej udane i odbiły się echem w świecie inne miały zasięg bardziej lokalny. Nie obyło się też bez skandali czy jakiś dziwnych sytuacji. Ja osobiście nie będę się rozpisywał o tych złych przypadkach ponieważ jeśli powstaje coś zupełnie nowego i nie ma jeszcze wypracowanych odpowiednich standardów, wzorców czy schematów to zawsze po drodze zdarzyć się może coś nieprzewidywalnego.

Obecnie w Polsce ze sportów walki najprężniej rozwija się MMA.
Pierwszą organizacją, którą można wskazać jako pioniera w rozwoju dej dyscypliny jest KSW.
Pierwsza impreza tej organizacji to 27 luty 2004 r. Restauracja Champions w Warszawie.
Był to turniej gdzie do walki stanęło 8 reprezentantów różnych sztuk walki. Idea tego turnieju była wzorowana na pierwszych turniejach UFC. Dobra organizacja i medialność tejże imprezy sprawiły ,że na imprezie stawił się komplet publiczności.

Mimo wielu trudności i różnych problemów właściciele KSW nie skręcili z obranej drogi.
Gale które organizują to obecnie jedne z lepszych w Europie, a sama organizacja KSW to obecnie uznana firma, marka licząca się w świecie MMA.

11 gal: 9 KSW i 2 x KSW Eliminacje zorganizowanych przez KSW to wynik mówiący sam za siebie.
KSW wypracowała sobie własny styl i każda następna ich impreza to jeden szczebel wyższy poziom zarówno organizacyjny jak i sportowy.

Zaczynali od kameralnej imprezy w restauracji aby dziś ich imprezy mogły się odbywać w największych obiektach sportowych w Polsce Z Warszawskim Torwarem włącznie.

Właściciele KSW stawiają sobie co raz wyżej poprzeczkę. Na rok 2008 założyli sobie plan zorganizowania aż 4 gale.
Jak na razie plan jest realizowany z sukcesami.

Oczywiście plany zawsze mogą ulec zmianą czy korektą. Tak bywa w nie jednej dużej firmie., a do takich musimy zaliczyć organizację KSW.

19 lipca Br. KSW planowało zorganizowanie gali MMA w Olsztynie. Już dziś wiemy, że ta impreza nie dojdzie do skutku. Proszę nie łączyć tej decyzji z żadnymi wydarzeniami jakie miały ostatnio miejsce w Polsce w środowisku MMA.

Duże znaczenie na tą decyzję miały zmiany polityczne i personalne jakie w ostatnim czasie dotknęły Olsztyn.
Właściciele KSW jak przystało na odpowiedzialnych szefów firmy nie mogą sobie pozwolić na jakieś nie domówienia czy działania bez dopiętego biznes planu.

Decyzja o odwołaniu planowanej imprezy 19 lipca br. w Olsztynie nie oznacza całkowitego wycofania się KSW z tego miasta. Są plany na przyszłe lata, które wiążą się z tym miastem.

Bardzo dobrą informacją dla fanów MMA jest wskazanie przez KSW nowego miejsca gdzie na przełomie września br. zostanie zorganizowana kolejna gala KSW:

KSW EXTRA. Dąbrowa Górnicza. Wrzesień 2008r.

Organizatorzy planują prawdziwą ucztę dla fanów MMA.
Po raz pierwszy w KSW odbędzie się 4 osobowy turniej w kategorii -75 kg.
Rozegrany będzie również turniej w kategorii -95 kg ale również 4 osobowy. ( jeszcze do potwierdzenia)
Prawdziwym hitem gali będzie udział w extra fights zawodników KSW TEAM: Khalidova, Kułaka, Jurasa, Chmielewskiego, Górskiego, Dowdy oraz Janka Błachowicza.
Na pewno dla miejscowego środowiska dużym wydarzeniem będzie start w gali Mariusza Slotta, którego udział zaplanowany jest podczas KSW EXTRA…. który jest planowany przez organizatorów.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko trzymać kciuki za właścicieli KSW i z niecierpliwością oczekiwać na dalsze imprezy organizowane przez tą organizację.

Źródło: www.perfekt-tv.pl

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis