MMA PLNajnowszeKSWKSW kończy współpracę z byłym mistrzem! Askham w polskiej organizacji stoczył sześć walk

KSW kończy współpracę z byłym mistrzem! Askham w polskiej organizacji stoczył sześć walk

Dość niespodziewana informacja w mediach społecznościowych największej organizacji w naszym kraju. KSW poinformowało o zakończeniu współpracy z ich byłym mistrzem wagi średniej – Scottem Askhamem (20-6), który naszym kibicom dobrze znany jest z walk z Mamedem Khalidovem oraz Michałem Materlą.

Askham

35-latek w polskiej organizacji stoczył sześć walk z czego cztery zwyciężył. Brytyjczyk zadebiutował w marcu 2018 roku roku, gdy już po minucie i 9-sekundach zastopował (kopnięciami na tułów) Michała Materlę. Askham miał świetną serię i sięgnął po pas mistrzowski w kategorii średniej. 

Tytuł stracił w natychmiastowym rewanżu z Mamedem Khalidovem, do którego doszło w 2020 roku. Podopieczny Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza na 55 edycji zaszokował wszystkich w 36-sekund nokautując rywala. Przed walką Brytyjczyk był mocnym faworytem, a wielu kibiców twierdziło nawet, że natychmiastowy rewanż nie ma sensu. 

Scott Askham poza KSW!

Oficjalnie największa organizacja w naszym kraju w mediach społecznościowych poinformowała o zakończeniu współpracy z Scottem Askhamem (20-6).

KSW potwierdza zwolnienie byłego mistrza wagi średniej Scotta Askhama. Dziękujemy mu za jego niesamowite występy i bycie wspaniałym zawodnikiem KSW od 2018 roku i życzymy mu wszystkiego najlepszego w kolejnym rozdziale jego i tak już niesamowitej kariery!

Askham zmagał się z wieloma urazami. Do powrotu doszło na hitowej gali XTBK KSW Colosseum 2, gdzie zobaczyliśmy trzecie starcie z Mamedem Khalidovem. Reprezentant Arrachionu Olsztyn w trzeciej rundzie zakończył pojedynek przed czasem. 

Ostatni występ Scotta miał miejsce na gali Oktagon 48, gdy wystąpił przed własną publicznością. Askham dopiero po decyzji sędziów pokonał byłego zawodnika KSW – Marca Doussisa.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis