MMA PLNajnowszeKSWKSW 95: Borys Dzikowski po ciężkiej i wyrównanej walce wygrywa z Krystianem Bielskim

KSW 95: Borys Dzikowski po ciężkiej i wyrównanej walce wygrywa z Krystianem Bielskim

Borys Dzikowski (4-1) pokonał Krystiana Bielskiego (9-7) niejednogłośną decyzją na gali KSW 95 w Olsztynie.

KSW 95 Borys Dzikowski

Dzikowski starał się dystansować rywala kopnięciami. Coraz częściej zaczęło dochodzić do starć, w których zawodnicy wymieniali bardzo mocne ciosy. Bielski trafił w znakomitej kombinacji zakończonej lewym sierpowym. Dzikowski był bardzo aktywny, ale rywal zadawał więcej mocnych ciosów. Bielski świetnie skontrował kolano rywala trafiając na szczękę.

Reprezentant Arrachionu Olsztyn starał się zamykać przeciwnika na siatce. Bielski wywierał presję i starał się skracać dystans. Dzikowski przyjął kilka mocnych ciosów, ale odpowiedział też efektownym kopnięciem. Zawodnik Bonzai MMA wciąż utrzymywał dużą aktywność mimo, że walczył “na wstecznym”.

Bielski dopiął swego po mniej więcej upływie minuty rundy trzeciej. Udało mu się sprowadzić rywala do parteru. Były zawodnik FEN i ACA zajął pozycję boczną. Potem zaś atakował łokciem na tułów oponenta. Później kierował nim również w kierunku głowy. Bielski kontrolował rywala z góry nie zapominając przy tym o kolejnych uderzeniach. Do końca rundy pozostał w dominującej pozycji.

Decyzja sędziów była niejendogłośna. Pierwszy z nich punktował walkę 30-27 dla Krystiana Bielskiego, dwaj pozostali jednak 29-28 dla Borysa Dzikowskiego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis