MMA PLBoksKrzysztof Głowacki o nadchodzącej walce o pas, wygranej Briedisa i Błachowiczu! [WIDEO]

Krzysztof Głowacki o nadchodzącej walce o pas, wygranej Briedisa i Błachowiczu! [WIDEO]

Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) już dwunastego grudnia ma stanąć przed szansą zdobycia pasa mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej. ”Główka” w Anglii zmierzy się z niepokonanym Lawrence Okolie (14-0, 11 KO). Udało nam się porozmawiać z naszym reprezentantem przed wielką szansą!

W walce wieczoru bronić tytułów wagi ciężkiej będzie Anthony Joshua (23-1, 21 KO). 30-latek w końcu zmierzy się z Kubratem Pulevem (28-1, 14 KO). Oczywiście Joshua jest zdecydowanym faworytem. Mistrz olimpijski w ostatniej walce odzyskał pasy. Anthony w Emiratach Arabskich na dystansie 12-rund pewnie wypunktował Andy Ruiza Jr (33-2, 22 KO).

Krzysztof Głowacki ma nadzieje, że Briedis nie przejdzie do wagi ciężkiej!

Udało nam się porozmawiać z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO), który już w grudniu stanie przed wielką szansą. Polak zmierzy się z Lawrence Okolie (14-0, 11 KO), a w stawce będzie pas mistrza świata WBO w wadze cruiser. 

Polak jest skupiony na najbliższym pojedynku, ale ma nadzieje, że Mairis Briedis (27-1, 19 KO) poczeka na niego, aby wyrównać rachunki. Łotysz powiedział, że poważnie myśli nad przejściem do wagi ciężkiej. Głowackiego zapytaliśmy o ostatnie zwycięstwo Mairisa, ale i również o wielki moment w polskim MMA jakim bez wątpienia było zdobycie pasa kategorii półciężkiej.

Cała rozmowa poniżej:

Wojownik z Wałcza swój ostatni pojedynek stoczył w czerwcu poprzedniego roku. W półfinale turnieju World Boxing Super Series doszło do skandalu. Na gali w Rydze przed własną publicznością wystąpił Mairis Briedis (27-1, 19 KO). Łotysz zaatakował łokciem. Nie było dyskwalifikacji, a dalsza kontynuacja walki. Oczywiście ta akcja miała bardzo duży wpływ na dalszy rezultat pojedynku. 

Zobacz także:

Ciężkie wyzwanie przed Różalem! Będzie zwycięstwo?

Marcin Różalski już niebawem wraca do rywalizacji. Zobaczcie co potrafi i kim jest jego najbliższy przeciwnik

Rafał Jackiewicz o FAME MMA! Chcielibyście zobaczyć tam Rafała?

Rafał Jackiewicz to jeden z najbardziej doświadczonych bokserów w naszym kraju. Rafał wyjawił swoje zdanie na temat szybko rozwijającej się organizacji FAME MMA