MMA PLNajnowszeBoksKontrowersje po walce Usyk-Dubois! Czy to był cios poniżej pasa? Jest nagranie

Kontrowersje po walce Usyk-Dubois! Czy to był cios poniżej pasa? Jest nagranie

Są duże dyskusje po walce wieczoru, która właśnie zakończyła się we Wrocławiu. Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) w dziewiątej odsłonie przełamał Daniela Duboisa (19-2, 18 KO) i zakończył walkę przed czasem. Tym samym Ukrainiec obronił tytuły wagi ciężkiej. Kontrowersje są związane z piątą odsłoną, gdy Usyk miał dłuższą przerwę po ciosie poniżej pasa. Dużo internautów i nie tylko nie jest pewna czy to był nielegalny cios. Szybko też pojawiły się nagrania z tej akcji.

Usyk

Kto teraz? Wydaje się, że kibice czekają na jeden pojedynek szczytu wagi ciężkiej. Mowa oczywiście o zestawieniu Usyka z Tysonem Furym. Póki co Brytyjczyka czeka ”szalona” walka w boksie z byłym mistrzem UFC – Francisem N’Gannou. Niewykluczone, że temat hitowej walki Fury-Usyk wróci i zobaczymy ją w przyszłym roku. Coraz głośniej mówi się o wielkiej gali w Arabii Saudyjskiej, na której miałoby dojść również do zestawienia Wilder-Joshua.

Usyk tytuł mistrzowski wagi ciężkiej zdobył, gdy po całym dystansie na punkty pokonał Anthony’ego Joshuę. Doszło też do natychmiastowego rewanżu, w którym Oleksandr okazał się ponownie lepszy.

Jest nagranie!

W piątej rundzie mieliśmy przerwę ze względu na uderzenie poniżej pasa – komentatorzy od razu zastanawiali się nad tym czy na pewno był to nieprzepisowy cios. Powtórek nie było dużo, więc ciężko było powiedzieć od razu…

W internecie zawrzało, a komentarzy pojawiło się naprawdę dużo. Warto zaznaczyć, że Usyk w tym pojedynku jeszcze parę razy dawał do zrozumienia – że dalej Dubois bije poniżej pasa.

Oto wspomniana sytuacja:

https://twitter.com/VidalScooby/status/1695559885625184300
Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis