MMA PLNajnowszeBez kategoriiKonferencja K1 Hero’s: Funaki-Sakuraba-Rickson

Konferencja K1 Hero’s: Funaki-Sakuraba-Rickson

The Fight Entertainment Group (FEG), firma-matka dla K1 Hero’s zorganizowała konferencję w zeszły wtorek w Tokio. Panowie poruszyli dwie sprawy: walkę Sakuraba vs. Funaki i powrót Ricksona Gracie

Gamrot - Dos Anjos

Kazuski Sakuraba i Masakatsu Funaki spotkają sie na K1 Premium 2007 Dynamite w poniedziałek 31 grudnia 2007 w Osace. FEG chce ujawnić pełną rozpiskę z 15 walkami w listopadzie.

Sadaharu Tanigawa, boss FEG powiedział:

Planuję mieć na tej rozpisce tak jak co roku wielkie nazwiska, wliczając Masato i Norifumi Yamamoto. Chciałbym, żeby największe gwiazdy K1 Hero’s wzieły w niej udział

Masato Kobayashi doznał kontuzji nogi, podczas ostatniej gali K-1. Tanigawa odwiedził go następnego dnia i chwalił jego występ chcąc przekonać go do wystąpienia na Gali Sylwestrowej.

Inne możliwe nazwiska na tej rozpisce to Yoshihiro Akiyama, Ikuhisa Minowa i Katsuyori Shibata.

Tanigawa ogłosił jakie plany ma K1 Hero’s względem Ricksona Gracie. Prezydent FEG powiedział, że ma nadzieję na walke Ricksona ze zwycięzcą walki Sakuraba vs. Funaki:

Chcę, aby Rickson walczył jak naszybciej w 2008 r. Nawet jeżeli nie będzie to w naszym ringu, nawet jeżeli nie będzie to w naszej organizacji to wyślę moich mistrzów do walki

Podczas gdy FEG cały czas nęcił nas walką Gracie vs. Sakuraba, okazuje się, że to Funaki poprosił o duże, japońskie nazwisko do swojego wielkiego powrotu do MMA:

Już przegrałem z Ricksonem, więc Sakuraba to lepszy wybór

FEG się zgodziło i mamy rozstawienie takie, jakie mamy. Funaki odszedł na emeryturę w 1999 r. po zwycięstwie nad Tony Petarra. Wrócił rok później by zmierzyć się z Gracie i przegrał – stracił przytomność po RNC, a rekord Ricksona podskoczył do 11-0. Ani on, ani Rickson nie walczyli od tego czasu.

Jeżeli Funaki pokona Sakuraba’ę, to dostanie rewanż z 47-letnim Ricksonem. Jeżeli wygra Sakuraba to będzie miał okazję dowieść, że pseudonim “Gracie Hunter” nie jest przypadkowy.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis