MMA PLNajnowszeBez kategoriiKolejni ludzie pomagają Xtreme Couture i za cholere nie zgadniecie kto?

Kolejni ludzie pomagają Xtreme Couture i za cholere nie zgadniecie kto?

Pasternak

No jacy? No? Śmiało? 😉 Poniżej daję Wam pigułę z wywiadu z… no, sami się przekonacie…

Mario “Zen” Sperry to jeden z filarów BTT, które ostatnio poważnie się uszczupliło. Nog odpalił swój własny team, a Paulo Filho dołączył do Gabriela Gonzaga’i. Mario rzuca trochę światła na odejście Rodrigo z BTT i Wanderlei’a z Chute Boxe. Zen, który sam ma już czterdziechę dawno za sobą uważa, że to nic złego. Kiedy zawodnik przekracza 30-sty rok życia, zaczyna powoli budować sobie przyszłość właśnie na własnym klubie. Tak zrobił Minotauro i Zen nie widzi w tym nic złego.

Co jeszcze mówi Mario? W dużym skrócie to w MTL (brazylijski odpowiednik IFL) według Zena najsilniejszą drużyną jest team Murilo Bustamante. Zawodnicy z Pride według Mario popełnili trochę prostych błędów, typu zły dystans i niewłaściwa pozycja. Shogun nie wykorzystywał pozycji będąc w gardzie Forresta, a Mirko źle czuł się w oktagonie. Mario przyznaje, że transformacja z ring-fightera do oktagon-monstera jest trudna – łokcie, klatka i zupełnie inne powietrze w USA. Długość rund też ma znaczenie (w Pride było 10 min.)

Zen przenosi się do USA. Podczas konferencji po UFC 74 Randy Couture podziękował Zenowi i może nie mianował go autorem swojego sukcesu, ale Zen poprawił parter Randy’ego. Zen zapytał, czy może trenować z Randy’m a Randy się zgodził. To kolejny mocny dodatek do Xtreme Couture. Zen to bardzo doświadczony trener, odpowiada za sukcesy takich zawodników jak Paulo Filho, Ricardo Arona, bracia Nogueira.

Przeprowadzka Zena do USA związana jest oczywiście z poprowadzeniem własnej drużyny w IFL. Zen zapowiada, że znajdzie się w niej kilku Brazylijczyków.

Wracając do Randy’ego: jest pod wielkim wrażeniem kompleksu treningowego, którym dysponuje Randy – w Xtreme Couture nie brakuje kasy na sprzęt czy powierzchnię. Pomogł członkom drużyny Randy’ego w opanowaniu gleby, w zamian Randy nauczył go paru sztuczek zapaśniczych. Wyróżniający się według Zena zawodnicy XC to Forrest Griffin i Mike Pyle.

Tyle. Kto jeszcze jest w Xtreme Couture? Nie przegap następnego newsa 🙂

ps. Fedor oczywiście dla zmyłki…

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis