MMA PLNajnowszeRIZIN FFKleber Koike będzie bronić pasa RIZIN w czerwcu

Kleber Koike będzie bronić pasa RIZIN w czerwcu

Podczas sobotniej gali RIZIN.41 ogłoszono, że w czerwcu po raz pierwszy największa japońska organizacja zrobi event w Sapporo. 24 czerwca w Makomanai Ice Arena na RIZIN.43 w main evencie wystąpi Kleber Koike Erbst (31-6-1).

Były mistrz KSW będzie bronił pasa wagi piórkowej pierwszy raz, od kiedy w październiku 2022 pokonał Juntaro Ushiku. Potem w sylwestra na RIZIN.40 przegrał z Patricio Freire, ale tamta walka nie była o tytuł. Jego rywalem będzie Chihiro Suzuki (10-3). Japończyk to mistrz kickbokserskiej organizacji KNOCK OUT, ale poza udanymi występami w formułach uderzanych ma także niezły rekord w MMA, gdzie wielokrotnie pokazywał wielopłaszczyznowość, pokonując w parterze uderzaczy, a w stójce chwytaczy, dopasowując swój styl według potrzeb. W ostatnim występie na gali KNOCK OUT Super Bout Blaze 2023 znokautował zawodnika Glory Marcosa Riosa.

Najbliższe gale RIZIN to Landmark 5 i RIZIN.42. Oba wydarzenia odbędą się w Tokio na przełomie kwietnia i maja. W czerwcu planowano event na Hawajach, ale ostatecznie zrezyngnowano z tego na rzecz innego pionierskiego ruchu, bowiem żaden z wielkich japońskich promotorów MMA nigdy nie zameldował się na wyspie Hokkaido, a więc drugiej największej w całym archipelagu.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis