MMA PLNajnowszeBez kategoriiKilka rzeczy, których nie wiedziałeś o Keithu Jardine.

Kilka rzeczy, których nie wiedziałeś o Keithu Jardine.

keith-jardine-chuck.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Jak w temacie. Opracowane na podstawie Fox Sports:

Keith był jednym mozliwym przeciwnikiem dla Chucka Liddella. Obawiano się o słabą walkę z mało znanym zawodnikiem z rodowodem japońsko-brazylijskim, czyli Lyoto Machida’ą. Kompletnie nieznany Kazuhiro Nakamura nie wchodził w grę jako main-event, mimo, że byłby to najłatwiejszy przeciwnik dla Chucka Liddella. Shogun trzymany był na późniejszy termin – rozpoznawalny Shogun i Chuck Liddell to potencjalny rekord PPV.

Najlepszym przyjacielem Keitha jest Rashad Evans. Przyjaźń nie związała się o dziwo podczas TUF-a, a dopiero jakiś czas później, kiedy Rashad dołączył do Teamu Grega Jacksona

Keith jest związany kontraktem z UFC na cztery lata i bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązania kontraktowe, więc nie przeraża go gigantyczna różnica w zarobkach (Keith – $14k, Chuck Liddell – $500k)

Keith był dwukrotnym mistrzem HW w zapasach na stopniu licealnym.

Po wyrobieniu sobie zaplecza w zapasach przerzucił się na submission grappling. Uważa, że jego najmocniejszy punkt to parter, mimo, że w trakcie walk daje się poznać głównie jako stójkowicz.

Przed karierą MMA pracował jako łowca nagród w Madrid’s Bail Bonds Business. Pracował tez jako asystent trenera w drużynie futbolu amerykańskiego.

Jest osobą niezwykle skrytą i nie lubi, kiedy uwaga skupia się na nim. Długo zastanwiał się, czy zdecydować się na udział w realisty show (TUF), ale sukcesy jego byłego kolegi z teamu sprawiły, że jednak się zgodził. Dzisiaj nie żałuje swojej decyzji.

Bardziej cieszył się ze zwycięstwa w walce z Forrestem Griffinem, bo było to KO. Po walce z Chuckiem (depozycja) czuł się psychicznie wypompowany.

Plan walki z Chuckiem był prosty – uciekać od jego mocnych stron, czyli trzymać Chucka na dystans. Do samego końca nie wierzył, że wygra – publiczność była za Chuckiem i wydawało mu się, że to Chuck dostanie decyzję od sędziów.

Chciałby rewanżu z Houstonem Alexandrem. Uważa, że dał się po prostu złapać w tej walce i rewanż będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Obecnie pomaga Rashadowi Evansowi, którego czeka rematch z Tito Ortizem (poprzednia walka zakończona remisem) na UFC 78: Validation. Nigdy nie będzie walczył przeciwko Rashadowi (mimo, że Dana White powiedział na konferencji, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, to zestawi tych dwóch zawodników razem)

Tyle – Keith to facet, który poskładał Chucka. Chciałem po prostu, żebyście poznali go trochę lepiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis