MMA PLKhamzat ChimaevKhamzat Chimaev kończy karierę w MMA! Zmagał się z powikłaniami po COVID-19!

Khamzat Chimaev kończy karierę w MMA! Zmagał się z powikłaniami po COVID-19!

Foto: Facebook/ Khamzat Chimaev

Jeden z najlepiej prosperujących zawodników UFC, Khamzat Chimaev kończy karierę w MMA! Rosjanin reprezentujący Szwecję poinformował kibiców o zakończeniu swojej przygody ze sportem!

Chimaev opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym twierdzi, że przez kłopoty zdrowotne nie jest w stanie powrócić do sportu na najwyższym poziomie.

Khamzat Chimaev kończy karierę w MMA! Zmagał się z powikłaniami po COVID-19!

26-latek szykował się do walki z Leonem Edwardsem, ale na przeszkodzie stanęło mu zarażenie się wirusem SARS-CoV-2, które przerodziło się w chorobę COVID-19. W jego przypadku, choroba ta nie miała łagodnego przebiegu. Chimaev do dzisiaj nie doszedł do zdrowia sprzed choroby.

Teraz na dodatek opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym potwierdził zakończenie sportowej kariery:

“Dziękuję wszystkim za wsparcie na mojej drodze w tym sporcie. Uważam, że skończyłem już karierę. Tak, wiem, że nie zdobyłem pasa, ale to nie jest najważniejsze w moim życiu. Może cię to zdenerwować, ale moje serce i ciało mówią mi wszystko. Chcę bardzo podziękować mojemu klubowi @allstarsgymsweden 🙏🏼 Chcę Ci bardzo podziękować też @ufc 🙏🏼” – napisał Chiamev.

Khamzat Chimaev to zawodnik, który przebojem wdarł się do największej organizacji MMA na świecie. Między lipcem a wrześniem 2020 roku stoczył trzy pojedynki. Wszystkie wygrał przed czasem i był typowany na poważnego kandydata do walki o pas mistrzowski UFC.

Zobacz także:

Kasjo i Parke twarzą w twarz! Czekacie?

Don Kasjo i Norman Parke twarzą w twarz przed następną galą FAME MMA 10. Do pojedynku “Króla” z byłym zawodnikiem UFC i KSW dojdzie już 17 kwietnia.

Sztabka złota stawką walki na FAME MMA 10! Zaskoczeni?

To prawda! Sztabka złota będzie stawką walki w walce w FAME MMA! Chodzi o pojedynek Don Kasjo z Normanem Parkiem, do którego dojdzie 17 kwietnia na gali FAME MMA 10.