MMA PLNajnowszeBoksKhalidov vs Adamek w pierwszej połowie 2024 roku na gali KSW? Zaskakujące doniesienia!

Khalidov vs Adamek w pierwszej połowie 2024 roku na gali KSW? Zaskakujące doniesienia!

To jest spora niespodzianka! O walce Mameda Khalidova w boksie mówi się już od dłuższego czasu. Legenda KSW zaskoczyła wszystkich fanów swoim wpisem w mediach społecznościowych. Podopieczny Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego wyjawił, że chce spróbować się w pięściarstwie. Teraz pojawiają się doniesienia odnośnie daty, miejsca oraz rywala.

Khalidov

Khalidov w rozmowie z Arturem Mazura (”Klatka po klatce”) zdradził, że dostał propozycję z freakowej organizacji.

Nie no, propozycja faktycznie była, posłuchałem. Oczywiście posłuchać zawsze mogę. Nie ma złej krwi. Nigdy nie mówiłem, że nie zawalczę we freak-fightach. Posłuchałem ich propozycji, lecz nie chodziło o walkę z Adamkiem. Była też rozmowa z KSW, ale nie będę wchodził w szczegóły. Powiem tylko tyle, że Martin spełnił wszystkie warunki, aby do tej walki doszło.

Mamed zapewnił, że nie zamierza opuszczać KSW.

Mnie zależy, by ta walka odbyła się w KSW. Chciałbym, żeby tak duża walka miała miejsce w KSW. To jest gala typowo sportowa i myślałem, że taka walka ma sens na gali sportowej. Wiadomo inne galę też mają swoich odbiorców, spore zasięgi oraz robią to profesjonalnie. Ale… najpierw, gdzie i jak, jaką ma to wartość, w jakiej organizacji, a później dopiero pieniądze.

Khalidov vs Adamek?

Artur Gac dziennikarz Interia.pl donosi, że nieoficjalnie walka Mameda Khalidova z Tomaszem Adamkiem jest dalej aktualna. Do walki miałoby dojść 24 lutego na gali KSW w Gliwicach. Byłby to oczywiście pojedynek w formule bokserskiej w dużych rękawicach na dystansie sześciu rund.

Polak w przeszłości dzierżył pasy takich organizacji jak IBF, IBO czy WBC. Do 2014 roku kariera 46-latka była niemal nieskazitelna. Dwie porażki – z Chadem Dawsonem oraz Witalijem Kliczką, których nabawił się w starciach o pasy mistrzowskie organizacji WBC – nie mogły przysłonić jego 44 zwycięstw. Adamek bezwątpienia jest legendą boksu w naszym kraju.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis