MMA PLKhabib NurmagomedovKhabib Nurmagomedov może powrócić na gali w Abu Zabi: UFC nad tym pracuje nad tym

Khabib Nurmagomedov może powrócić na gali w Abu Zabi: UFC nad tym pracuje nad tym

Foto: Sportsnet
Foto: Sportsnet

Khabib Nurmagomedov (27-0) potwierdził, iż organizacja UFC może we wrześniu zorganizować w Abu Zabi galę, której on będzie jednym z głównych bohaterów.

Mistrz wagi lekkiej został o to zapytany przez dziennikarzy po spotkaniu ze studentami w Uniwersytecie Ekonomicznym im. Plekhanova w Moskwie.

“Tak, pracujemy nad tym. W UFC powiedzieli mi, że nad tym pracują. Właśnie wróciłem z Dubaju. I wkrótce pojawi się informacja. Naprawdę niedługo.”

“Dagestański Orzeł” postawił jednak warunek swojego powrotu. Jego koledzy  Zubaira Tukgugov (18-4) i Abubakar Nurmagomedov (15-2-1) mają powrócić najpóźniej na tej samej gali co on. Problem jednak w tym, iż zawodnicy są zawieszeni do 6 października. Niewykluczone jednak, iż w związku z tym, że gala odbędzie się poza Stanami Zjednoczonymi ta obstrukcja zostanie ominięta.

“Oni muszą walczyć razem ze mną na gali albo wcześniej. To jest główny warunek mojego powrotu.”

Już w przyszłym tygodniu w walce wieczoru gali UFC 236 w Atlancie zmierzą się Max Holloway (20-3) i Dustin Poirier (24-5, 1 N/C). Nurmagomedov wskazuje, iż zmierzy się ze zwycięzcą tego pojedynku, czyli nowym mistrzem tymczasowy kategorii lekkiej.

“Oni walczą o pas tymczasowy i mistrz musi zmierzyć się z tymczasowym mistrzem. Tony Ferguson na razie nie może walczyć. St. Pierre jest na emeryturze, McGregor również. Do walki bokserskiej z Mayweatherem też nie dojdzie, bo nie mogliśmy dojść do porozumienia z UFC. Holloway i Poirier to znakomici zawodnicy. Będę walczył ze zwycięzcą tego pojedynku.”

Jak dotąd w Abu Zabi, czyli stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbyły się dwie gale organizacji Dany White’a – UFC 112 w kwietniu 2010 roku oraz  UFC Fight Night 39 w kwietniu 2014 roku.