MMA PLNajnowszeKawulskiKawulski zabiera głos po przegranej Materli: Należałoby już myśleć o oddaleniu od zawodowego ringu!

Kawulski zabiera głos po przegranej Materli: Należałoby już myśleć o oddaleniu od zawodowego ringu!

Michał Materla (33-11) wystąpił w tak zwanym co-main evencie sobotniej gali XTB KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim. Głos w sprawie dalszych walk byłego mistrza KSW zabrał jeden z właścicieli – Maciej Kawulski, który stwierdził, że Michał powinien pomyśleć o odejściu z zawodowego startowania.

Kawulski

Materla po nieudanej walce o pas kategorii średniej nie zamierzał szukać walk na odbudowę. Charakteru, ambicji nie można nigdy odmówić Michałowi, lecz pytanie czy nie warto pomyśleć nad pożegnalną walką/walkami z weteranami.

Piotr Kuberski pięć sekund przed zakończeniem pierwszej rundy zakończył przed czasem walkę z podopiecznym Piotra Bagińskiego. Reprezentant Ankosu Poznań zdominował pojedynek. Materla zaskoczył w wymianie ciosów, ale poza tym momentem Kuberski kontrolował całe starcie. 

Tak wyglądało skończenie:

Kawulski zabiera głos!

Maciej Kawulski w rozmowie z Arturem Mazurem zabrał głos w sprawie kolejnych potencjalnych walk Michała Materli.

Z jednej strony Michał bawi fanów i sam bawi się wchodzeniem do klatki. Ja mam trochę takie zdanie, że pewnie należałoby już myśleć o oddaleniu od zawodowego ringu. Tym bardziej mając takie nastawienie, takie serce, takie ambicje sportowe, jak on. Jak rozumiem nie jest zainteresowany zakończyć kariery na galach freak fightowych. Natomiast dziś młodzi zawodnicy, nie rozbici tak, jak on, po prostu robią mu krzywdę. Na koniec dnia nie chodzi mi o barki i kolana, tylko pewien o dług neurologiczny, który prędzej, czy później trzeba będzie spłacić. Nie wiem, czy chciałbym na to patrzeć.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis