MMA PLNajnowszeBez kategoriiK-1 Europe Max 2008 Polska!! 6 Kwiecień 2008!! Newsy, wywiady, przedstawienie zawodników!

K-1 Europe Max 2008 Polska!! 6 Kwiecień 2008!! Newsy, wywiady, przedstawienie zawodników!

k1.jpg6 Kwietnia na Warszawskim Torwarze odbędzie sie gala K-1 MAX EUROPE 2008. Gościem honorowym gali będzie osoba o której mówią “żywa legenda K-1”, wielokrotny Mistrz Świata w K-1 – Ernesto Hoost!

ernesto_gost.jpgERNESTO HOOST czterokrotnie zdobywał mistrzostwo z cyklu grand-prix formuły K-1. Obecnie jest trenerem polskiego zawodnika – Pawła Słowińskiego, który pod pieczą Hoosta wygrał między innymi Mistrzostwa K-1 Amsterdam 2007.

Gamrot - Dos Anjos

Osiągnięcia:

– Mistrz Świata wagi ciężkiej IKBF 1990
– Mistrz Świata wagi ciężkiej ISKA 1990
– Finalista Mistrzostw Świata K-1 1993
– Mistrz Świata K-2 1993
– Mistrz Świata K-1 1997
– Mistrz Świata K-1 1999
– Finalista Mistrzostw Świata 2000 w Nagoja
– Mistrz Świata K-1 2000
– Mistrz Świata K-1 2001 w Melbourne
– Mistrz Świata K-1 2002

zobacz więcej!

Pierwszym zawodnikiem który oficjalnie potwierdził swój udział na gali jest Łukasz Jarosz, którego będziemy mogli podziwiać w Super Fight.

Oto krótkie przybliżenie sylwetki tego zawodnika:

Łukasz Jarosz
lukasz_jarosz.jpgUrodzony 12 stycznia 1979 w Rabce polski sportowiec – zawodnik Klubu Krokus. Jego trenerem jest Tomasz Mamulski.
Łukasz to wielokrotny Mistrz Polski w kick-boxingu (full contact i low kick), od 2005 roku Mistrz Świata w kategorii +91kg. Mistrz Polski z lat 1997,1998 i 1999 w Oyama Karate, zdobywca Pucharu Polski w tej dyscyplinie (1997) oraz 5. miejsca na Mistrzostwach Europy
i 4. na Mistrzostwach Świata. Jarosz jest także Zawodowym Mistrzem Świata low kick 2006,2007 federacji ISKA.
Prywatnie Łukasz jest mężem Moniki Skowron.

Osiągnięcia:

Oyama Karate:
Trzykrotny Mistrz Polski 1997,1998,1999r.
-Zdobywca Pucharu Polski 1997r.

-5miejsce M. Europy /Holandia/
-4miejsce M. Świata /N.Y. USA/

Kick Boxing:

Full-Contact:
-Wicemistrz Polski 2002r.

Mistrz Polski 2003r.

Zdobywca Pucharu Świata /Węgry2003r./

-3miejce Mistrzostwa Świata /Francja 2003r./
Low-Kick:

Mistrz Polski 2004r
Mistrz Polski 2005r.
Mistrz Europy 2004r.
Mistrz Świata 2005r
UWAGA UWAGA!!

paul_slowinski_b3.jpg

Już wiemy, ze gościem honorowym turnieju będzie Paweł Słowiński!!

Oto wywiad z tym wspaniałym zawodnikiem K1:

Jest Pan pierwszym zawodnikiem z Polski, który osiąga bardzo dobre wyniki w zawodach K-1 na całym świecie. Może zdradzi Pan swój „przepis” na tak wielki sukces… ?

Hmm… szczypta soli, 2 jajka… <z uśmiechem>. A tak poważnie rzecz ujmując – niewątpliwie wszystkie moje sukcesy są wynikiem bardzo ciężkich treningów i wielu prób. Poza tym K-1 jest dyscypliną, w której losy zawodnika zależą trochę od szczęścia… Ja takowe widocznie nie raz miałem. W K-1 liczą się także naturalne warunki… Po prostu – albo się ktoś do tego nadaje, albo nie… Nie wszystko jest kwestią wyćwiczenia.


Czy to prawda, że Pańskim trenerem jest sam Ernesto Hoost?

Tak. To prawda. Od około 1,5 roku Ernesto Hoost jest moim trenerem. Do dziś doskonale pamiętam jak zaczęła się nasza współpraca…


Uchyli Pan rąbka tajemnicy ?

Zaczęło się tak, że około 1,5 roku temu Ernesto komentował moją walkę… i po prostu „wpadłem mu w oko”. Później pamiętam, że nawiązał kontakt z moim kolegą… i powiedział, że w przyszłym roku myśli o założeniu drużyny, do której chciał, bym także należał. Podałem wtedy swój styl walki… i tak jakoś zaczęła się nasza, trwająca do dziś współpraca.
Od roku mieszkam w Holandii.

Co sądzi Pan o organizacji w naszym kraju takich imprez jak K-1?

Z tego co mi wiadomo, to będzie pierwsza taka oficjalna impreza w Polsce… Pamiętam, że wcześniej było już parę prób jej organizacji – kilka imprez nieoficjalnych. Bardzo fajne , że to akurat w moim ojczystym kraju pomyślano o takim przedsięwzięciu…. bo z tego co obserwuję, Polacy naprawdę mają predyspozycje do uprawiania tej formuły walki…

Czy gdyby była możliwość, wziąłby Pan udział w zawodach K-1 w Polsce ?
Oczywiście!! Mówię to bez żadnego zawahania… Powiem więcej – moim marzeniem jest walczyć przed polską publicznością, przed moimi kolegami… przed rodziną…
Już kiedyś miałem walczyć w polskim K-1… ale niestety tamtym razem się nie udało.


Dlaczego ? Co uniemożliwiło Pana start w nieoficjalnych K-1 w Polsce ?

W kontrakcie K-1 jest zapisane, że zawodnik nie może stoczyć żadnej walki w ciągu 6 tygodni przed walką K-1. Ja niestety, kiedy zawody K-1 były organizowane w Polsce – byłem akurat po innych zawodach…


Jak Pan wie w Polsce, po raz pierwszy w historii, 6 kwietnia odbędą się oficjalne zawody w K-1. Czy to zadowalająca Pana wiadomość ?

BARDZO ZADOWALAJĄCA !!! Myślę, że taka oficjalna impreza będzie całkiem pokaźnym „filarem” do rozpropagowania i nagłośnienia tej dyscypliny w Polsce… Mam nadzieję, że oficjalna impreza K-1 da impuls , by Polacy jeszcze bardziej zainteresowali się tą jakże pokazową formułą walki… (choć z tego co mi wiadomo i tak się już interesują). To niewątpliwie wielka uroczystość… podczas której wiele będzie się działo… Poza tym – mam wrażenie, że Polacy uwielbiają takie sporty…


Słyszeliśmy, że organizatorzy zapraszają Pana na zawody jako honorowego gościa, czy to prawda? Jeżeli tak, to czy Pan przybędzie?

Tak. To prawda…Makroconcert zaprosił mnie na pierwsze oficjalne Mistrzostwa Europy K-1 MAX w Polsce… które odbędą się już 6 kwietnia 2008 roku. Jeśli oczywiście organizatorzy spełnią moje warunki – to oczywiście, że przybędę (z uśmiechem). A tak poważnie – nie wyobrażam sobie, by mogło mnie tam zabraknąć!
Co prawda data imprezy (z racji moich zawodów w Amsterdamie ) – nie jest sprzyjająca… ale na tak prestiżowej imprezie być po prostu muszę. Ze swojej strony zrobię wszystko, by przyjechać na Mistrzostwa K-1 MAX w Polsce i dopingować Polaków.
Uchylę jeszcze rąbka tajemnicy… postaram się, by przyjechał ze mną mój trener Ernesto Hoost.


Czy wiadomo już coś więcej na temat walk, które czekają Pana w 2008 roku?

Cóż… do końca roku 2008 zostało jeszcze „trochę” czasu i niewątpliwie wiele się jeszcze wydarzy… Jak na razie mam podpisany kontrakt na walkę, która odbędzie się już 26 kwietnia w Amsterdamie… To będzie K-1 World GP 2008.
I nie obawia się Pan, że po Mistrzostwach Europy K-1 MAX w Polsce będzie Pan zmęczony i nie w kondycji, by startować w Mistrzostwach Świata w Amsterdamie… Albo, że zabraknie Panu tych „kilku godzin” treningu ?

Absolutnie. Mam nadzieję, że te zawody będą dla mnie prawdziwym balsamem dla duszy i ciała… I sądzę, że wrócę po nich wypoczęty i pełny nowej energii… którą na pewno spożytkuje w zawodach, które mnie czekają… 26 kwietnia 2008 roku.
FEG jest zaniepokojona tym, że w Polsce często odbywają się nieoficjalne zawody na zasadach K-1. Co Pan o tym sądzi?

Cóż… widziałem już kilka takich nieoficjalnych imprez… Trzeba tu wspomnieć o tym, że K-1 to znana i prestiżowa marka… Niestety , firma za organizację oficjalnych imprez wymaga sporych opłat… na co nie stać każdego promotora.
Czy ogląda Pan czasem „Polaków w boju” w K-1 ? Co Pan sadzi o tych, którzy biorą udział w oficjalnych, często światowej rangi zawodach K-1?

Cały czas obserwuję Polaków, choć osobiście niewielu ich znam – niestety. Uważam jednak, że polscy chłopacy – nawet Ci najmłodsi , jak najbardziej mają predyspozycję do K-1… oraz warunki naturalne o których już wcześniej Pani wspominałem…
Z polskich zawodników widziałem już kilku w walce… natomiast co mogę powiedzieć – osobą, która w jakiś szczególny sposób zapadła mi w pamięć i która zwróciła moją uwagę był Paweł Nastula. Widziałem go na ringu… i naprawdę świetnie dawał sobie radę.
Co można zrobić, by nie tylko Paweł Nastula był zauważalny… ? Jak zainteresować Polaków tą formułą walki ? Jak zachęcić ich do oderwania się od telewizorów i do przybycia na Mistrzostwa Europy K-1 MAX, by mogli odczuć niepowtarzalną atmosferę tej jakże widowiskowej sztuki walki ?

Zachęcić…? Hm. Chyba największą zachętą byłoby, gdybym ja wygrał Mistrzostwa Świata w K-1 … (żartując) Ale tak naprawdę po to, by zachęcić ludzi do przyjścia na taką imprezę –wcale nie trzeba być zawodnikiem. Myślę, że zawody tego formatu są same dla siebie świetną wizytówką, reklamą… i zachętą do przyjścia. Poza tym jak najbardziej jestem za sukcesywnym rozszerzaniem sieci klubów, w których byłaby możliwość nauki K-1. I mam tu na myśli te oficjalne kluby… zawodowo i profesjonalnie przygotowujące zawodników do zawodów – światowej rangi.
Tego sobie życzymy… a Panu jeszcze wielu sukcesów w K-1.
Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję i… do zobaczenia na pierwszy oficjalnych Mistrzostwach Europy w K-1 MAX w Polsce!

UWAGA UWAGA!!

Znamy już nazwiska 8 zawodników którzy walczyć będą w K-1 Max Europe GP

k1_rozpiska.jpg

Oto kompletna lista zawodników:

Michał Głogowski (Polska)

Ur. 25 maja 1984 r.

Waga: 70 kg

Klub: TKKF Siedlce.

Osiągnięcia :

-Zawodowy Mistrz Świata federacji WKN

-Mistrz Świata 2007, Interkontynentalny Mistrz Świata federacji WAKO PRO 2008

-Mistrz Europy 2004

-10 -krotny Mistrz Polski w kickboxingu w formule Low-Kick w kategorii 71kg

-Zawodowe Mistrzostwa w formule Low Kick WKN 2006

-Vice mistrzostwa Europy WAKO w formule kickboxing, 2004, 2006

-Tytuł Najlepszego Fightera WAKO Kick Boxing, 2006

-Vice mistrz Świata Kick Boxing WAKO 2005

Petr Nakoniechnij (Ukraina)

Wzrost: 178 cm

Waga: 70 kg
Osiągnięcia :

-Mistrz w klasie międzynarodowej
-Brązowy medalista IFMA Mistrzostw Świata 2004
-Srebrny medalista IFMA Mistrzostw Świata 2003
-Zwycięzca Pucharu Świata IFMA 2005
-Mistrz Ukrainy w Thai Box
-Podwójne mistrzostwo zawodów MUAYTHAI Ukrainy
-Mistrz Świata Muay- Thai 2006

Stoczył 46 walk; 37 razy zwyciężał, w tym 27 razy przez nokaut.

Piotr Kobylański (Polska)

Ur. 5 lutego 1983 r.
Wzrost:175 cm
Waga: 69 kg
Klub: KS Maximus Gdynia.

Osiągnięcia :

-I miejsce i tytuł Mistrza Świata Seniorów K-1 Rules w kat. 67 kg „Belgrad – Serbia 24-30.09.2007 r.

-I miejsce i Puchar Świata Seniorów MuayThai w kat. 67 „Szeged” Węgry 1-13.05.2007 r.

-I miejsce w Otwartych Mistrzostwach w formule full contact w Rydze 3-5.03.2006.

-Puchar Świata w formule Light-Contact w Piacenza, Włochy 12.06.2005.
W swojej karierze stoczył 144 walki. Wygrał 30, 30 przegrał i 33 razy wygrał przez nokaut.


Denis Schneidmiller (Niemcy)

Ur. 28 listopada 1985 r.
Waga: 69 kg
Klub: Feler club.

Osiągnięcia :

Jest niemieckim zawodnikiem przynależącym do Feler club. Jest zawodnikiem reprezentujący Muay Thai, a także kickboxing. W swojej karierze stoczył 43 walki, z których 36 wygrał, a 6 przegrał. Jest Mistrzem K-1 MAX Wschodniej Europy z 2007 roku.

Yury Harbachiov (Białoruś)

Ur.: 1987 r.
Wzrost: 185 cm
Waga: 70 kg
Klub: „CHINUK“ (Mińsk – Białoruś).

Osiągnięcia :

-2003 m. Młodzieżowy mistrz Białorusi w boksie tajskim
-2003 m. Młodzieżowy Mistrz świata (IMTF) w boksie tajskim
-2004 m. Vice mistrz Białorusi w boksie tajskim
-2006 m. Mistrz Europy w boksie tajskim
-2007m. Vice Mistrz 2007 Świata IFMA.

Edvardas Norkeliunas (Litwa)

Ur.: 1984 r.
Wzrost: 182 cm
Waga: 70 kg
Klub: Titans – Gym

Osiągnięcia :

-Mistrz Litwy w Muay – Thai 2006,2007
-Mistrzostwa Państw Nadbałtyckich Muay- Thai 2007
-Vice mistrz Europy w Muay – Thai 2005
-68 stoczonych walk/ 57 zwycięstw

Jurij Boreiko (Łotwa)

Ur.: 18.09.1980
Klub: Rigas Rings

Osiągnięcia :

-Mistrz Świata w Kick – Boxing WBKF – Grand Prix 2007 (Moskwa)
-Finalista K-1 MAX EUROPE GP 2007
-Mistrz Świata Box TWBA wśród zawodowców 2005
-Mistrz Europy wśród zawodowców w Thai – Boxing WMC
-Dwukrotny Mistrz Finlandii (Finishopen) w kickboxing
-5-krotny Mistrz Łotwy w kickboxing
-Mistrz Łotwy w Shidokan Karate
-Mistrz Europy amatorów w kickboxing 2003, full – contact (WKA)
-Mistrz Bałkanów wśród profesjonalistów w kickboxing (full contact) 2001
-Dwukrotny Mistrz Łotwy w Boxie 2002 – 2003
-Mistrz Rygi w Dziu Dżitsu 2002
-Mistrz „ESTOPEN” 2001
-Zwycięzca Pucharu Knisis w Boxie 2002,
-Mistrz Łotwy w Dziu Dżitsu 2003,
-Zdobywca brązowego medalu: dwukrotnie na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w powszechnych zawodach
-102 stoczone walki, 84 zwycięstw, 29 medali

Vladimir (Drwal) Tiurin (Rosja)

Ur.: 1982 r.

Wzrost: 175cm,

Waga: 70kg

Klub: Sankt– Petersburg
Osiągnięcia :

-Finalista Mistrzostw Świata w kickboxing 2000,

-Mistrz Eurazji WBKF 2005,

-Mistrz Rosji w Kick Boxing 2006, 2007 (low – kick)

-Zwycięzca Pucharu Rosji kickboxingu,

-Zwycięzca Pucharu Arbata 2002,

-Zwycięzca Pucharu Złotego Barsa 2003,

-Mistrz Świata WKBF w kickboxing 2007.

UWAGA UWAGA!!

Juz wkrótce poznamy nazwiska sław które walczyć będą w superfight’ach K-1 HEROS. Organizatorzy zapowiadają, ze będziemy mile zaskoczeni!!

 

K-1 EUROPE MAX 2008 GP Polska 6.04.2008 – Super Fights!!

 

Super Fight:

Sadio Cissoko (Francja) vs Andre Buda (Austria/Rumunia)
Mariusz Cieśliński (Polska) vs Hiroyuki Yamashiro (Japonia)
Łukasz Jarosz (Polska) vs Will Riva (Anglia)

Walka rezerwowa :

Łukasz Rambalski (Polska) vs Guseynov Zamin (Azerbejdżan)

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis