MMA PLNajnowszeArtur SzpilkaJuż niebawem książka Szpilki: Przeczytacie i sami ocenicie! Wiele wątków zostanie poruszonych!

Już niebawem książka Szpilki: Przeczytacie i sami ocenicie! Wiele wątków zostanie poruszonych!

Artur Szpilka był gościem w studiu tuż przed ceremonią ważenia KSW 89. Gala odbędzie się już dziś w Gliwicach. Popularny ”Szpila” w rozmowie z Pauliną Klimek wyjawił, że już niebawem możemy spodziewać się jego książki, gdzie będą poruszone różne fakty/sytuacje, o których nigdy nie wspominał i nie mówił.

Szpilka

Nie tak dawno na kanale Viaplay pojawił się dłuższy materiał z Szpilką, który dał piękne świadectwo wiary. Polak podkreśla, że wiara w Króla nieba i ziemi – Jezusa Chrystusa pomogła mu wyjść z wielu problemów.

Paweł Kołodziej pierwszy wziął mnie na mszę jak jeszcze przechodziłem do zawodowej grupy. Miałem 17 czy 18 lat to popatrz ile to trwało (…) Wcześniej o tym nie mówiłem, nie wstawiałem – teraz mam taki zwyczaj, że wstawiam, dzielę się z tym z ludźmi. W życiu miałem te cięższe dni, wiara pomogła mi wyjść, a nie narkotyki, nie alkohol, bo po to się też sięgało i próbowało (…) Ktoś ogląda Cię na insta stories, a widzę ile osób mnie ogląda. Bardzo dużo osób mi odpisuje ”Artur fajnie, że to pokazujesz, bo niektórzy tylko pokazują samochody, a mi też to pomaga”. Każdy niech w życiu bierze to co chce, co czuje, ale jak widzisz u kogoś kogo podziwiasz, oglądasz, lubisz, że na przykład ”kurczę, może ja pójdę do Kościoła” (…) Przede wszystkim dzięki wierze mam określoną hierarchię wartości, a to jest chyba najważniejsze. Wierzę w to, że jest życie, na które sobie zasłużymy. Mówię to serio… Gdybyśmy żyli i przestrzegali 10 przykazań Bożych to nie byłoby tego co się dzieje teraz. Wiem, że to brzmi dziwnie, powiedzą ”on przyjął za dużo” – możliwe, ale tak jest. Przez to się pojawiają właśnie, że człowiek-człowieka nienawidzi, nie kradnij, nie pożądaj żony bliźniego swego – to jest wszystko tak proste, a zarazem tak obszerne w naszym życiu. Gdybyśmy tego przestrzegali to naprawdę byłoby pięknie na świecie (…) Są rzeczy, które rozmawiamy, ale zachowam dla siebie. Chciałby, żebym inaczej postąpił, coś zrobił, ale po to jest potrzebny ksiądz. Żeby Cię nakierować na to (…) Ja naprawdę stąpam twardo po ziemi. Doceniam każdą chwilę, ja się potrafię cieszyć tym, że się napije herbaty w gronie fajnych kumpli

Będzie książka Artura Szpilki!

Artur Szpilka poinformował, że już niebawem możemy spodziewać się jego książki.

Ja powiem tak wyjdzie niedługo książka. Przeczytajcie, a potem oceniajcie, bo ja zawsze mówię nie ocenia się książki po okładce. Wiele rzeczy, do których doszedłem teraz… może zrozumiecie jak przeczytacie. To jest naprawdę barwna historia. Uważam, że to będzie sztos pozycja, obowiązkowa. Chcę zrobić z Hubertem książkę biograficzną, ale w formie powieści. Zakochałem się w powieści ”Potop”, gdzie był Andrzej Kmicic i mówię moja książka ma wyglądać właśnie tak jak powieść. Wtedy przeczytacie i sami ocenicie, zrozumiecie, wiele wątków zostanie poruszonych, których nie było do tej pory – o moim życiu, dzieciństwie, może wtedy zrozumiecie. Ja byłem młody, miałem swoje zasady – dalej je mam – może troszeczkę więcej dystansu do tego nabrałem, ale wartości mam ciągle te same tylko troszkę spokorniałem. Wiadomo jedna lekcja pokory, druga lekcja pokory i to nas uczy. Druga rzecz czytam książki, chodzę do Kościoła, mam wspaniałego Księdza Wojtka, którego serdecznie pozdrawiam. Chciałbym wam powiedzieć jedną rzecz – często wspominam i wstawiam na instagramie, że chodzę do lasku bielańskiego. Wyobraźcie sobie przychodzą ludzie pierwszy raz tylko po to, żeby zobaczyć czy faktycznie miałem racje i zostają tam. To jest petarda dla mnie. To nie chodzi oto, żeby ktoś przyszedł czy wstawił relacje na instagrama tylko tam został i naprawdę ludzie są pod wielkim wrażeniem. A Ksiądz Wojtek Drozdowicz to jest Ksiądz, który prowadził kiedyś ”Ziarno” jak pamiętacie jak żył Jan Paweł II, był taki młody i on to prowadził. Prowadził u nas mszę na bielanach, jest kozakiem, a kazania jakie robi jakaś naprawdę petarda.

Wspomniana wypowiedź:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis